Azərbaycan BOKT-ları korporativ idarəetmə standartları tətbiq etməli olacaq
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) ölkədəki bank olmayan kredit təşkilatlarına (BOKT) kənar auditin aparılması və korporativ idarəetmə standartlarının tətbiqinə dair tələblər müəyyən edəcək.
Bunu AMB-nin BOKT-ların fəaliyyətinə nəzarət departamentinin direktoru Xəyyam İsmayılov Bakıda keçirilən Azərbaycan Maliyyə Forumunda bildirib.
VTB-də minimal faiz dərəcəsi ilə nağd kredit 10.49%-dən
Bundan başqa, o deyib ki, BOKT-ların dövlət fondları ilə əməkdaşlığı daim diqqətdə saxlanılır: "Bu fondların BOKT-lara qarşı tələblərini kredit təşkilatları ilə müzakirə edir və zəruri olduqda təkliflər veririk".
© "Report"
PAŞA Sığorta 798 min manata yaxın zərəri ödədi
Baş vermiş yanğın hadisəsindən sonra PAŞA Sığorta əmlak sığortalı müştərisinə 797 845 AZN dəyərində ödəniş edib. Yanğın nəticəsində istehsalat sexinə ciddi ziyan dəyib və obyekt tamamilə yararsız vəziyyətə düşüb. Sığort
11 fevral 2026-cı il tarixində AFB Bank tərəfindən "2025-ci ilin Nəticələri və Strateji Baxış 2029" adlı mətbuat konfransı keçirilib. Tədbirdə Bankın İdarə Heyətinin üzvləri, biznes strukturlarının rəhbərləri, eləc
Daha bir bank nağd kredit üzrə faiz dərəcəsini endirdi
() AccessBank nağd kredit üzrə faiz dərəcəsini endirdi. Müştərilərinə daha sərfəli və əlçatan maliyyə imkanları təqdim etməyə davam edən AccessBank, 40 00 manatadək nağd kredit üzrə illik minimum faiz dərəcəsini artıq 10