"Dollar satışında məhdudiyyətlərin mövcudluğu ilə bağlı xəbərlər reallığı əks etdirmir" – MÜSAHİBƏ
Son dövrlər Azərbaycanın valyuta bazarında dollar satışına məhdudiyyətlərin tətbiqi ilə bağlı məsələlər daim olaraq gündəmdədir. Bununla bağlı Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) Maliyyə bazarlarında əməliyyatlar departamentini
Neftin qiyməti Çindən və ABŞ-dən gələn xəbərlərlə ucuzlaşıb
ABŞ və Çində tələbin azalması ilə bağlı yenidən narahatlıqlar neft qiymətləri bazar ertəsi azaldıb. xəbər verir ki, yanvar fyuçersində Brent markalı xam neftin fyuçersləri 71 sent və ya 0.87% ucuzlaşaraq barreli 80.72 dollara
Neft qiymətləri sürətlə qalxır- Çin və ABŞ-dan hansı xəbərlər gəlir?
Həftənin üçüncü iş günü neft qiymətləri, sənaye məlumatlarının ABŞ xam neft ehtiyatlarında gözlənilməz azalması xəbərindən sonra erkən ticarətdə bahalaşmağa başlayıb. xəbər verir ki, bu, qlobal artımı zəiflədən kəskin fai
Türkiyə Rusiya qazına görə ödənişlərlə bağlı müsbət xəbərlər gözləyir
Türkiyə Rusiya qazı üçün ödənişlərin bir hissəsinin təxirə salınması və ona endirimlərin mümkünlüyü ilə bağlı "yaxşı xəbərlər" gözləyir. Türkiyənin xəzinə və maliyyə naziri Nurəddin Nəbati "Financial Times"
Britaniyadan gələn siyasi xəbərlər fonunda funt dollara nisbətdə bahalaşıb
Funt sterlinq dollar qarşısında bahalaşır. xəbər verir ki, investorlar Böyük Britaniyanın yeni baş nazirinin seçilməsi ilə bağlı xəbərləri qiymətləndirirlər. İllik 13.99%-dən 40 00 AZN-dək zaminsiz komissiyasız kredit!. Funt-sterlinq/Dolla
Azərbaycan Mərkəzi Bankı iqtisadi artım proqnozunu qaldırıb, lakin bir gözü qlobal proseslərdədir
2025-ci ilin yanvarında AMB-nin proqnozlarına görə, 2025-ci ildə ümumi iqtisadi artımın 3.3%, qeyri-neft sektoru üzrə isə 5.2% olacağı gözlənilir. xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankının 2024-cü il üçün açıqladığ
Naxçıvan iqtisadiyyatı 2,2 % böyüyüb
Bu ilin yanvar ayında Naxçıvan Muxtar Respublikasında ümumi daxili məhsul istehsalı 105 milyon 857 min 700 manat olub. Bu barədə muxtar respublikanın Dövlət Statistika Komitəsindən məlumat verilib. VTB-də minimal faiz dərəcəs
"Yeni Vergi Məcəlləsində iqtisadi artımı təşviq edən vergi alətləri tətbiq ediləcək"
Hazırlanacaq yeni Vergi Məcəlləsinin əsas məqsədlərindən biri iqtisadi artımı təşviq edən vergi alətlərinin tətbiqidir. Bunu müsahibəsində İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin rəis müavini Samirə Musayev
"Fitch Solutions" Azərbaycanda iqtisadi artım proqnozunu dəyişməyib
"Fitch Solutions" Azərbaycanda iqtisadi artım proqnozunu dəyişməyərək 2025-ci il üzrə 2,6%, 2026-cı il üzrə 3,2% müəyyən edib. Bu barədə "Fitch Group"a aid olan "Fitch Solutions" (FS) şirkətini
"S&P" Azərbaycanın 2025-2026-cı illər üçün iqtisadi artım proqnozlarını açıqlayıb
"S&P Global Ratings" beynəlxalq reytinq agentliyi 2025-ci ildə Azərbaycanın ümumi daxili məhsulunun (ÜDM) artım tempinin 2 % səviyyəsində qalacağını proqnozlaşdırır. Agentlik 2026-cı il üçün ÜDM artımı üzr
Azərbaycan iqtisadiyyatı kiçilib - 1 FAZİƏ YAXIN AZALMA
Dövlət Statistika Komitəsi 2025-ci ilin yanvar ayında Ümumi Daxili Məhsul istehsalı barədə məlumatları açıqlayıb. Qeyd edilib ki, 2025-ci ilin yanvar ayında ölkədə 9 milyard 430,2 milyon manatlıq və ya əvvəlki ilin eyni dövr
"Fitch Ratings"dən Azərbaycanda iqtisadi artım barədə proqnoz
"Fitch Ratings" Azərbaycanın iqtisadi artım proqnozunu açıqlayıb. Bu barədə agentliyin Azərbaycan üzrə reytinq qiymətləndirməsində bildirilib. "Fitch" qeyd edib ki, Qarabağın bərpasının müsbət təsiri v
"Fitch Solutions" qarşıdakı on il üzrə Azərbaycanın iqtisadi artım proqnozunu açıqlayıb
Qarşıdakı on illik dövr ərzində Azərbaycanda iqtisadi artım orta hesabla 2,9% təşkil edəcək. Bu barədə "Fitch Group"a aid olan "Fitch Solutions" (FS) şirkətinin ölkə üzrə hesabatında bildirilib. Qeyd edili
iqtisadi xeberler xeberleri 2025, iqtisadi xeberler haqqinda melumat , iqtisadi xeberler biznes xeberleri, iqtisadi xeberler haqqinda ətraflı Biznes.az saytında oxuyun