"MFX-Trading İnvestisiya Şirkəti" ASC-nin Müşahidə Şurasının sədri vəzifəsini tərk edib. Azərbaycan Biznesinin İnkişafı Fonduna sədr təyin edilib. xəbər verir ki, Tural Bayramov "MFX-Trading İnvestisiya Şirkəti"ni
"J.P. Morgan" şirkətinin sədri: "Azərbaycanda sabit investisiya mühiti var"
Azərbaycanın beynəlxalq maliyyə bazarlarında etibarlı tərəfdaş kimi mövqeyi yüksək qiymətləndirilir. İlham Əliyev "DP World" şirkətinin sədri və icraçı direktoru ilə görüşüb - FOTOLAR.  biznes və maliyyə xəbərlər
Birja enərkən nə etməli? İnvestorlar üçün qızıl məsləhətlər
Birjalardakı enişlər adətən iqtisadi qeyri-müəyyənlik, siyasi qeyri-sabitlik və ya qlobal böhran kimi makroiqtisadi amillərdən qaynaqlanır. Lakin bu enişlər hər zaman mənfi hal kimi qiymətləndirilməməlidir. Tarix göstəri
Azərbaycana yatırılan investisiyaların həcmi 360 milyard dolları ötüb
İndiyədək Azərbaycana yatırılan investisiyaların ümumi həcmi 360 milyar ABŞ dollarından çox olub, bunun da təxminən yarısı xarici investisiyaların payına düşüb. Azərbaycana investisiya qoyuluşunun kəskin azaldığı ölkələ