Mərkəzi Bank BOKT-un lisenziyasını ləğv etdi - Fəaliyyətini dayandırır
Mərkəzi Bank BOKT-un lisenziyasını ləğv etdi - Fəaliyyətini dayandırır"Bank olmayan kredit təşkilatları haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 25.1.1-ci maddəsinə əsasən "Premier Kredit Bank olmayan kredit təşkilatı" MMC tərəfindən təqdim edilmiş ərizədən irəli gələrək Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin 23.04.2025-ci il tarixli Qərarı ilə "Premier Kredit Bank olmayan kredit təşkilatı" MMC-yə verilmiş 01.11.2014-cü il tarixli, BKT-29 nömrəli müvafiq lisenziya könüllü əsaslarla ləğv edilib.
Marja xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının məlumat yayıb.
Mərkəzi Bank BOKT-un lisenziyasını ləğv etdi - Fəaliyyətini dayandırırQeyd edilib ki, "Bank olmayan kredit təşkilatları haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 25.4-cü maddəsinə əsasən, bank olmayan kredit təşkilatı lisenziyasının ləğv edilməsi haqqında qərarın qüvvəyə mindiyi gündən fəaliyyətini dayandırır və Azərbaycan Respublikasının Mülki Məcəlləsində müəyyən olunmuş qaydada ləğv edilir. / marja.az