Onlayn mağazalarda edilən TOP-5 səhvlər nələrdir?
Onlayn mağazalarda edilən TOP-5 səhvlər nələrdir?Onlayn mağazalar artıq günümüzün əsas hissəsinə çevrilib. Hər gün demək olar ki, istə ərzaq, istərsə də qeyri-qida məhsulları üçün onlayn mağazalara üz tuturuq.
Hər zaman istifadə etməyimizə baxmayaraq, onlayn mağazalarda səhv etdiyimiz məqamlar da var.
Onlayn mağazalarda edilən TOP-5 səhvlər nələrdir?Bəs ən çox etdiyimiz 5 səhv nələrdir?
1. Onlayn mağazanın etibarlılığına fikir verməməyimiz.
Alış-veriş edəcəyimiz onlayn mağazanın məhsulu bizə sağlam çatdıracağına əmin olmaq üçün, onun etibarlılığını yoxlamalıyıq. Onlayn mağazaya gələn şərhləri, mağazanın xalı, müştəri müraciətlərilə bunu yoxlamaq mümkündür.
Onlayn mağazalarda edilən TOP-5 səhvlər nələrdir?2. Kart hesabımızı onlayn mağazada saxlamamalıyıq.
Onlayn mağazada kart məlumatlarımızı qeyd edəndən sonra balansımızdan məbləğ çıxılır. İşimiz bitdikdən sonar kart hesabımızı onlayn mağazanın saytından silməyimiz təhlükəsizlik üçün vacibdir.
Onlayn mağazalarda edilən TOP-5 səhvlər nələrdir?3. Tanınmamış mağazadan alış-veriş etməyimiz.
Çox tanınmamış onlayn mağazalardan dələduzluq tədbirlərinə görə uzaq durmaq lazımdır. Bəzən bu tip onlayn mağazalarda ödəniş çıxıldıqdan sonra məhsul göndərilməyə bilər.
Onlayn mağazalarda edilən TOP-5 səhvlər nələrdir?4. Geri qaytarması olmayan onlayn mağazadan istifadə etmək.
Onlayn mağazadan aldığımız məhsul qırıq, yararsız gələ bilər. Geri qaytara bilmədiyimizə görə belə hallarda ziyana düşürük.
Onlayn mağazalarda edilən TOP-5 səhvlər nələrdir?5. Öz məlumatlarımızı yanlış qeyd etmək.
Onlayn mağaza məhsulu biz qeyd etdiyimiz məlumatlara əsasən göndərir. Ünvan məlumatlarımızı məhsul yolda yolarkən dəyişə bilmirik. Ona görə də yanlış məlumat qeyd etsək, bağlamamız itə, fərqli ünvana gedə bilər.