"İlk dəfə 30 mindən artıq vətəndaş ABB-nin gəlirlərindən öz qazanc payını alacaq"
"ABB-nin 2024-cü il üzrə xalis mənfəətindən səhmdarlarına 200 milyon manat dividend ödəyəcəyik".
Marja.az xəbər verir ki, bunu ABB-nin Səhmdarlarımnın Ümumi Yığıncağının qərarının ictimaiyyətə elan edilməsinə həsr olunmuş mətbuat konfransında "Azərbaycan Beynəlxaq Bankı" ASC-nin (ABB) İdarə Heyətinin sədri Abbas İbrahimov bildirib.
"Bu, son illərin rekord dividend məbləğidir", - Abbas İbrahimov deyib.
Bankın sədri qeyd edib ki, dividendin 184 milyon manatı ABB-nin səhmdarı olan dövlətə, 16 milyon manatı isə digər səhmdarlara ödəniləcək:
"Beləliklə, ABB-nin son illər ərzində dövlət büdcəsinə vergi, dividend və sosial ödənişlər şəklində ödədiyi vəsaitlərin ümumi məbləği 1,6 milyard manata çatacaq. Bununla ilk dəfə 30 mindən artıq vətəndaşımız ABB-nin gəlirlərindən öz qazanc payını alacaq".
XXX
ABB səhmdarlarına 200 000 000 manat dividend ödəyəcək!
7 may 2025-ci il tarixində ABB Səhmdarlarının Ümumi Yığıncağı keçirilib.
Bankın yaydığı press-relizdə bildirilir ki, Yığıncaqda ABB-nin 2024-cü il üzrə kənar auditor tərəfindən təqdim olunmuş maliyyə hesabatı təsdiqlənib, bir sıra təşkilati məsələlərə baxılıb, eyni zamanda 2024-cü ilin maliyyə nəticələrinə əsasən, ABB-nin səhmdarlarına dividendin ödənilməsinə qərar verilib.