Aparıcı valyutaların dollar ilə məzənnələrində müsbət dinamika ola bilər - GÜNƏ BAXIŞ
Dünyada inflyasiyanın və mərkəzi bankların gələcək trendinə dair qeyri-müəyyənlik özünü birjalarda ticarət aktivliyinin azalmasında da göstərir. . EUR/USD, GBP/USD və USD/JPY məzənnələri müvafiq olaraq fevral ayının minimu
AMB keçən ilin son rübündə "əriyən" valyuta ehtiyatların bir hissəsini bərpa edib
Azərbaycan Mərkəzi Bankının xarici valyuta ehtiyatlarının həcmi fevral ayında cəmi 3.3 milyon dollar və ya 0.03% artım göstərib. bunu AMB-nin rəsmi internet səhifəsinə istinadən xəbər verir. 28 fevral 2025-ci il tarixin
Mərkəzi Bankın valyuta ehtiyatları cüzi artıb
2025-ci ilin Fevral ayında Azərbaycan Mərkəzi Bankının valyuta ehtiyatları 3,3 milyon dollar artaraq 28 fevral 2025-ci il tarixində 10 milyard 991,8 milyon dollara çatıb. bu barədə Mərkəzi Banka istinadən xəbər verir. . 3
TuranBank nüfuzlu beynəlxalq maliyyə qurumundan yerli valyutada kredit cəlb edib
Azərbaycanda real sektoru dəstəkləyən ölkənin aparıcı banklarından biri olan TuranBank ASC uğurlu fəaliyyəti sayəsində beynəlxalq qurumlardan maliyyə vəsaitləri cəlb etməyə davam edir. Belə ki, TuranBank və Qara Dəniz Ticarə
Bloomberg: Rubl 2025-ci ildə inkişaf etməkdə olan bazarın ən yaxşı valyutası olacaq
2025-ci ilin əvvəlindən Rusiya rublu ABŞ dolları qarşısında 13% möhkəmlənərək inkişaf etməkdə olan bazarlarda ən uğurlu valyutaya çevrilib. xəbər verir ki, bunu Bloomberg yazıb. VTB-də minimal faiz dərəcəsi ilə nağd kredi
Türk Lirəsi valyutasında Bankkart artıq VİSA Platinum növündə
Ziraat Bank Azərbaycan, müştərilərinə daha geniş imkanlar təqdim etmək üçün Türk Lirəsi valyutasında Bankkart Visa Platinum kartını istifadəyə təqdim edib. Yeni kart, xüsusilə Türkiyəyə tez-tez səfər edən, onlayn alış-veri
Mərkəzi Bankın xarici valyuta ehtiyatları yanvarda artıb
Azərbaycan Mərkəzi Bankı xarici valyuta ehtiyatlarını yanvar ayında 29 milyon dollar və ya 0.3 faiz artırmaqla 10 milyard 989 milyon dollara yüksəldib. bunu Mərkəzi Bankın rəsmi internet səhifəsinə istinadən xəbər verir
AMB valyuta hərraclarında yeni qaydalar tətbiq edir
Azərbaycan Mərkəzi Bank kommersiya bankları artıq son saxlama dövründə məcburi ehtiyatlar üzrə tələbi pozan banklar da valyuta hərraclarında iştirak edə biləcək. xəbər verir ki, bununla bağlı "Mərkəzi Bank ilə bankla
Mərkəzi Bankın valyuta ehtiyatları son rübdə azalıb
Azərbaycan Mərkəzi Bankı 29 dekabr 2024 tarixinə rəsmi valyuta ehtiyatları 10 milyard 959.5 milyon ABŞ dolları təşkil edib. Xəbər verir ki, bu da son bir ayda daha 8.3 mln. dollarlıq azalmadır. Beləliklə, Mərkəzi Bank so
2024-cü ilin 11 ayı ərzində (yanvar-noyabr) Azərbaycandan 155 milyon 362 min dollar dəyərində 129 min 790 ton pomidor ixrac olunub. . Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinin aylıq hesabatına istinadən xəbər verir. VTB-də minima
TuranBank beynəlxalq maliyyə qurumundan yerli valyutada kredit cəlb edib
Azərbaycanda kiçik və orta biznesin maliyyələşdirilməsi sahəsində lider banklardan biri olan TuranBank, nüfuzlu Enabling Qapital şirkətinin vasitəçiliyi ilə EMF Mikromaliyyə Fondu ilə yerli valyutada yeni kredit müqaviləs
valyuta kurslari xeberleri 2025, valyuta kurslari haqqinda melumat , valyuta kurslari biznes xeberleri, valyuta kurslari haqqinda ətraflı Biznes.az saytında oxuyun