Expressbank VISA kart istifadəçiləri üçün keçirilən "Şans Ekspressi" lotereyasının IV rübü üzrə ikinci tirajının qalibləri təsadüfi seçimlə müəyyənləşib. Qaliblərin seçimi bankın rəsmi sosial media hesablarını
Birbank Bahar Lotereyası başlayır: superpriz "Toyota Corolla" avtomobili
Birbank bu baharı müştəriləri üçün unudulmaz edir. Belə ki, 11 mart-15 may 2025-ci il tarixləri arasında Birbank-da onlayn kanallardan nağd kredit və ya kredit kartı əldə edən müştərilər stimullaşdırıcı "Birbank Baha
Azərbaycanda elektrik mühərrikli yük avtomobillərinin idxalı gömrük rüsumundan azad edildi
Nazirlər Kabineti 17 noyabr 2017-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş "Xarici iqtisadi fəaliyyətin mal nomenklaturası, idxal gömrük rüsumlarının dərəcələri və ixrac gömrük rüsumlarının dərəcələri"ndə dəyişikli
2004-2008-ci illərdə istehsal edilmiş avtomobillər daha böyük təhlükə mənbəyidir
Azərbaycanda ötən il bağlanmış sığorta müqavilərinin və baş vermiş sığorta hadisələrinin sayına görə ən yüksək göstərici bazar ertəsi gününə təsadüf edib. Bunu İcbari Sığorta Bürosunun baş informasiya meneceri Anar Səmədo
Elektrikli avtomobil qazanmaq imkanı
Expressbankın VISA kart istifadəçiləri ilə keçirdiyi Şans Ekspressi lotereyasının artıq IV rübü başlayıb!. 2024-cü ilin aprel ayından start götürən bu lotereyada artıq 11 şanslı qalib müxtəlif qiymətli hədiyyələr qazanıb
Ötən il avtomobillərin icbari sığortasının zərərliliyi 35%-dən çox artıb
2024-cü il ərzində Azərbaycanda avtomobillərin icbari sığortası (NVSMMİS) üzrə yığımlar 167 mln. 711 min manat təşkil edib. Azərbaycan Mərkəzi Bankının statistikasına görə, bu göstərici ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisəd
Yerli avtomobil sənayesinin canlanması üçün vergi güzəştləri veriləcək
"Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında" qanun layihəsi Milli Məclisdə II oxunuşda qəbul edilib. Dövlət vergi Xidmətinin əməkdaşı Elxan İsayev bildirib ki, Vergi qanunvericiliyind
Azərbaycanda 190 min manatlıq avtomobil şirkəti kapitalını kəskin azaldır
"Eco Cars Azerbaijan" MMC nizamnamə kapitalını azaltdığını elan edir. Azərbaycanda 10 manat sərmayə ilə daha bir audit şirkəti - FƏALİYYƏTƏ BAŞLAYIB. xəbər verir ki, şirkətin nizamnamə kapitalını azaldılaraq 10
Audi markalı avtomobillərin rəsmi idxalçısı olan şirkət - LƏĞV OLUNUR
"European Cars" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti "Dream Auto" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə qoşulur. "Altis Group of Companies" və "Altec" şirkətinin təsisçisi kapitalından 1 milyo
Bankların kredit portfelində elektrik və hibrid avtomobillərin payı 60%-ə yaxınlaşıb
"Maliyyə sektoruda dayanıqlıqdan danışanda isə onu ESG bankçılıqdan kənar təsəvvür etmək mümkün deyil. Bildiyimiz kimi, bu il ölkəmiz COP29 tədbirinə ev sahibliyi etdi. Bu tədbir çox yüksək səviyyədə həyata keçirilə
Bank "Avtomobillərin sığortası" xidmətləri üzrə tender elan edir
AccessBank maraqlanan təşkilatları tenderdə iştirak etməyə dəvət edir. Bankın məlumatında deyilir ki, tender "Avtomobillərin sığortası" xidmətləri üzrə elan olunub. Tenderdə iştirak etməkdə maraqlı olan şirkətlə
Expressbankın lotereyasında 2-ci avtomobil uduşu
Expressbankın VISA kart istifadəçiləri üçün keçirdiyi "Şans Ekspressi" lotereyasında II rübün FİNAL tirajı üzrə super uduşun sahibi müəyyən olunubb. Qalib Volkswagen ID4 Pure+ markalı elektrikli avtomobil udub
Elektrik və hibrid avtomobillərin texniki qulluğu və təmiri üzrə texniklər hazırlanacaq
Azərbaycanda elektrik və hibrid avtomobillərin texniki qulluğu və təmiri üzrə texnik hazırlanacaq. Nazirlər Kabineti bununla bağlı "Peşə təhsili üzrə ixtisasların Təsnifatı"nda dəyişiklik edib. VTB-də minimal fai
Expressbank lotereyanın qalibinə avtomobil təqdim etdi
Expressbankın Visa kart istifadəçiləri üçün keçirdiyi "Şans Ekspressi" lotereyasında ilk super uduşun sahibi müəyyən olunub. Qalib Volkswagen ID4 Pure+ markalı elektrikli avtomobil udub. Qalib təsadüfi seçim il
Azərbaycanın avtomobil bazarında satış zəifləyib - İDAXLDA GERİLƏMƏ
2024-cü ilin ilk 5 ayında (yanvar-may) Azərbaycana 648 milyon 458 min dollar dəyərində 35 min 570 ədəd nəqliyyat vasitəsi idxal olunub. Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, nəqliyyat vasitələrinin idxalı 2023-c
Kapital Bank-la avtomobil arzunuza çatmaq daha asandır
() Ölkənin birinci bankı Kapital Bank avtomobil sahibi olmaq istəyən müştərilərinə sərfəli fürsət təqdim edir. Rəsmi gəliri olan hər kəs 200 00 AZN-dək avtomobil kreditini 5 il müddətinədək illik 12%-dən başlayan şərtlərl
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank avtomobil sahibi olmaq istəyən müştərilərinə sərfəli fürsət təqdim edir. Rəsmi gəliri olan hər kəs 200 00 AZN-dək avtomobil kreditini 5 il müddətinədək illik 12%-dən başlayan şərtlərl
İlon Mask: "Tesla" avtomobilləri "Apple Watch"dan istifadə etməklə idarə olunacaq"
Tesla sahibləri tezliklə "Apple Watch"dan istifadə edərək avtomobillərini idarə edə biləcəklər. Bu barədə İlon Mask "X" sosial şəbəkəsində məlumat yayıb. "X" istifadəçilərindən biri Maskdan Teslanı
Yollarda parklanmış avtomobillərdə siqaret satanlara qarşı tədbirlər görülür
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti aksiz markasız və ya saxta aksiz markalı məhsullarının pərakəndə satışı hallarının aradan qaldırılması istiqamətində nəzarət tədbirlərini davam etdirir. Marja.azXidməti
Xaricdən gətirilən avtomobillər 6 min manatadək - BAHALAŞIB
Bu ilin yanvar ayında xaricdən Azərbaycana ümumilikdə 113 milyon 420,19 min dollar dəyərində 6 min191 ədəd avtomobil gətirilib. 11 ayda xaricdən Azərbaycana 1,5 milyard dollarlıq avtomobil gətirilib. Dövlət Gömrük Komitəsini
Azərbaycanda avtomobillərin sığortası bazarı - 23% böyüyüb
Azərbaycanda avtonəqliyyat vasitələrinin sığortası üzrə yığımlar və ödənişlər artıb. Azərbaycanda həyatın yaşam sığortası bazarı - 28% BÖYÜYÜB. Mərkəzi Bankın hesabatı əsasında apardığı hesbalamalara istiandən xəbər veri
avtomobil xeberleri 2025, avtomobil xeberleri haqqinda melumat , avtomobil xeberleri biznes xeberleri, avtomobil xeberleri haqqinda ətraflı Biznes.az saytında oxuyun