Düşündüyümüzdən fərqli olaraq, biznes qurmaq üçün böyük pullara ehtiyacınız yoxdur. Biznes sahəsindən aslı olaraq az miqdarda büdcə ilə də biznes qurmaq və böyük qazanclar əldə etmək olar. Bəs 100 manatla hansı bizneslə
İlk 3 ayda 1000-dən çox KOB subyekti və biznesə başlamaq istəyən şəxsə təlim və məsləhət xidməti göstərilib
Biznesə başlamaq və sahibkarlıq fəaliyyətini genişləndirmək istəyən KOB subyektləri bilik və bacarıqlarını artırmaq üçün KOB inkişaf mərkəzlərinin xidmətlərindən ödənişsiz istifadə edə bilərlər. xəbər verir ki, KOBİA-nı
Azərbaycanda hər 1000 sahibkarın 996-sı kiçik və orta biznesdir – RƏQƏMLƏR AÇIQLANDI
27 iyun - dünyada mikro, kiçik və orta sahibkarlar günü kimi qeyd edilir. . Dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə, eləcə də iqtisadiyyatın davamlı inkişafına verdiyi töhfəyə görə BMT Baş Assambleyasının qətnaməsinə əsasən bu tari
"Poz-Qazan"dan təkcə udanlar qazanmır – AZƏRBAYCANDA YENİ BİZNES İMKANI
Təqribən il yarım əvvəl Azərbaycanın lotereya bazarında başlanan yenilik – "Azərlotereya"nın "Poz-Qazan" ani lotereyası indiyədək minlərlə insana uduş gətirib. Hər gün "Poz-Qazan" məntəqələrind
"Restoran açmaq üçün azı 500 000 manat lazımdır, dövriyyənin 15 faizi də biznesmenə qalmalıdır, yoxsa restoranın bağlanacaq" - MÜSAHİBƏ
Elxan Mərdanlı: "Restoran çox yaxşı biznes növüdür, yaxşı da işləyir. Pandemiya, yaxud hansısa fövqəladə vəziyyət olanda, bu biznesi xilas etmək olur. Ancaq həm də qorxulu biznesdir". Bakıda hər addım başı qarşımız
Biznes kreditlərinə görə RENKİNQ: bazar payı və dinamika (01.01.2025)
Azərbaycanda 1 yanvar 2025-cü il tarixinə bankların biznes kreditləri portfelinin həcmi açıqlanıb. xəbər verir ki, banklar istehlak kreditlərini ilin əvvəlindən 18.2%. faiz artımla 14 milyard 787 milyon manata yüksəlib. TOP5-likd
Biznes kreditlərinin üçdə biri xarici valyutadadır
Mərkəzi Bankın dərc etdiyi 2024-cü ilin 1-ci yarımili üzrə Maliyyə Sabitliyi Hesabatındabankların kredit və depozit portfellərinin dollarlaşması səviyyələri barədə məlumatlar da verilib. VTB-də minimal faiz dərəcəsi ilə nağ
Bankların biznes kreditlərinin RENKİNQİ: həcmi, dinamikası və bazar payına görə (01.04.2024)
Azərbaycan bankları 2024-cü ilin birinci rübündə biznes müştərilərinə verdiyi kreditlərin həcmi 4.6 faiz artaraq 13 mlrd. 201.5 milyon manata yüksəlib. -ın tərtib etdiyi renkinqə görə, "PAŞA Bank" ASC 2.82 mlrd
İKZF-də sahibkarların manatla aldıqları kreditin təminatı mexanizmi müzakirə edilib
İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunda (İKZF) sahibkarların manatla aldıqları kreditlərə münasibətdə kredit portfelinin təminatı mexanizminə həsr olunan iki görüş keçirilib. Bu barədə İKZF məlumat yayıb. Belə ki, Fondla əməkdaşlı
Biznes kreditləri: həcmi, bazar payı və illik dinamikasına görə RENKİNQİ (01.01.2024)
Azərbaycanda bankların 1 yanvar 2024-cü il üzrə biznes kreditlərinin həcmi, bazar payı və illik dinamikasına görə renkinqini tərtib edib. Renkinqə "PAŞA Bank" ASC 2.59 mlrd. manatla liderlik edir. Bank əsas fəaliyyə
Bankların biznes kreditləri: həcm, bazar payı, dinamikası – renkinq (01.10.2023)
Azərbaycan bankları 2023-cü ilin ilk üç rübündə biznes kreditləri portfelini 11.3% artaraq 12 milyard 78.67 milyon manata yüksəldiblər. -ın tərtib etdiyi renkinqə "PAŞA Bank" ASC 2.5 milyard manatla liderlik edir
Bankların biznes kreditləri portfeli: həcm, bazar payı, dinamikası – renkinq (01.07.2023)
Azərbaycanda 1 iyul 2023-cü il tarixinə biznes kreditlərinin həcmi 7.3% artaraq 11 mlrd. 650.5 milyon manata qalxıb. Bnkların biznes kreditləri üzrə renkinqə "PAŞA Bank" ASC liderlik edir. Kommersiya bankının bizne
AccessBank-da biznes müştərilərin rəqəmsallaşma səviyyəsi tarixi maksimumunu yaşayır
AccessBank-ın biznes müştəriləri bütün ödənişlərinin 96-97%-ni internet bankçılıq üzərindən həyata keçirirlər. Bu barədə müsahibəsində AccessBank-ın İdarə Heyətinin üzvü, Korporativ, KOB və Pərakəndə Bankçılıq üzrə İcraç
Biznes kreditlərinin həcmi, rüblük dinamikası və bazar payına görə bankların RENKİNQİ (01.04.2023)
2023-cü ilin 1-ci rübü Azərbaycan banklarının biznes kreditləri üzrə portfelinin həcmi 1.1 faiz artımla 10 mlrd. 970.4 mln. manata yüksəldi. Bazarın əsas payçısı "PAŞA Bank" ASC-dir. Ümumi biznes krediti portfelini
"Silk Way Holding"in mənfəətli biznesinə yenidən yatırım edilir – Kapitalı ₼180 Milyona Çatdı
Azərbaycanda karqo reysləri həyata keçirən "Silk Way Holding"in törəməsi "Silk Vey Vest Aviaşirkəti" MMC-nin (Silk Way West Airline) nizamnamə kapitalı artırılmaqla 180 mln. manata çatdırılıb. -a istinadən xəbə
Ən böyük biznes krediti portfeli hansı banklardadır? – 01.01.2023-cü il tarixinə RENKİNQ
Azərbaycan bankları 2022-ci ildə biznes kreditləri üzrə kredit portfelini 9%-ə yaxın artırmaqla  10 milyard 855.06 milyon manata çatdırdı. bu barədə tərtib etdiyi renkinqə bazarın 21% payını əlində cəmləyən "PAŞA Bank"
Prezident İlham Əliyev "İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi məqsədilə əlavə tədbirlər haqqında" 1 may 2018-ci il tarixli fərmanında dəyişiklik edib. Prezidentdən İpoteka Fondu barəd
Bankların biznes kreditləri: həcmi, bazar payı, dinamikası (01.10.2022)
Azərbaycanda bankların biznes kreditlərinin həcminə görə renkinqini açıqlanıb. -ın tərtib etdiyi renkinqdə "PAŞA Bank" 2.28 mlrd. manatla liderlik edir və biznes kreditləri bazarının 21%-nə bu bank sahibdir. 2022-c
Qazaxıstanda 1000-ə yaxın maşının bərə ilə Azərbaycana göndərilməsi gecikir
Qazaxıstanın Manqistau vilayətinin Kurık limanında bərə ilə Azərbaycana göndərilməsini gözləyən 1 00-ə yaxın maşın yığılıb. ADY: Astara terminalının inşası yükaşırmanı 4 milyon tona çatdıracaq. Bu barədə Qazaxıstan KİV-n
Alpha Engineering and Construction nizamnamə kapitalını - 1000 DƏFƏ AZALDIR
Alpha Engineering and Construction MMC (VÖEN: 1202699881) nizamnamə fondunun 30 00 manat (otuz min manat) məbləğdən 30 manat (otuz) manat məbləğə azaldığını elan edir. xəbər verir ki, nizamnamə fondunun azaldılması ilə əlaqəda
Digərləri göstər
1000 manatla biznes xeberleri 2025, 1000 manatla biznes haqqinda melumat , 1000 manatla biznes xeberleri, 1000 manatla biznes haqqinda ətraflı Biznes.az saytında oxuyun