Sabir Adnayevin sığorta şirkətində böyük geriləmə
Sabir Adnayevin sığorta şirkətində böyük geriləməYeganə təsisçisi Azərbaycan vətəndaşı Sabir Adnayev olan "A-Qroup Sığorta Şirkəti" ASC 2024-cü ili 143 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, Şirkət 2023-cü ili 699 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "A-Qroup Sığorta Şirkəti"nin xalis mənfəəti 2024-cü ildə 2023-cü illə müqayisədə 4,9 dəfə və ya 556 min manat azalıb.
GƏLİRLƏRİ AZALIB
Sabir Adnayevin sığorta şirkətində böyük geriləməMarja.az "A-Qroup Sığorta Şirkəti"nin audit hesabatına istinadən xəbər verir ki, Şirkətin əməliyyat gəlirləri 2023-ci ildə 25 milyon 282 min manat ikən, 2024-cü ildə 21 milyon 676 min manata düşüb (3 milyon 606 min manat və ya 14,3% azalıb).
Şirkətin əməliyyat xərcləri isə 2024-cü ildə 2023-ci illə müqayisədə 2 milyon 911 min manat və ya 11,9% azalaraq 21 milyon 497 min manata geriləyib. Gəlirlərdəki azalma xərclərdəki azalmadan daha böyük məbləğdə olduğu üçün Şirkətin əməliyyat mənfəəti 695 min manat azalıb.
Sabir Adnayevin sığorta şirkətində böyük geriləməSabir Adnayevin sığorta şirkətində böyük geriləməSabir Adnayevin sığorta şirkətində böyük geriləmə