Azərbaycanda restoranların dövriyyəsi 6% artıb
Bu ilin yanvar-aprel aylarında Azərbaycanda ictimai iaşə dövriyyəsi ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə real ifadədə 5,8 % artaraq 614,5 milyon manat olub.
Bu barədə FED.az-a Dövlət Statistika Komitəsindən bildirilib.
Məlumata görə, özəl sektorda ictimai iaşə dövriyyəsinin 51,2 %-i hüquqi şəxslərin, 48,8 %-i isə bu sahədə sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olan fiziki şəxslərin payına düşür. Hüquqi şəxslər üzrə dövriyyə illik müqayisədə 7,1 % artaraq 311,4 milyon manat olub.
NTC Company" MMC-nin kapitalı 26 min manat azaldılır
"NTC Company" MMC-nin nizamnamə kapitalı azaldılır. Daha bir xarici şirkət Azərbaycan bazarından gedir. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, şirkətin nizamnamə kapitalını 32 524 manatdan 6 524 manat
"Trendyol Azərbaycan" nizamnamə kapitalını azaldır
"Trendyol Azərbaycan" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti (VÖEN: 1406528091) "Trendyol Azərbaycan" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti nizamnamə kapitalının 200 manat məbləğində azaldıldığını elan edir. Azərbaycand
"Retro TAXI" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti ləğv olunduğunu elan edir. 1,5 milyon manatlıq balıq zavodu - MMC-YƏ ÇEVRİLİR. biznes və maliyyə portalı xəbər verir ki, kreditorlar iki ay ərzində tələblərini AZ1027 Bak