Bank Respublika birinci rübdə bütün göstəricilər üzrə artım nümayiş etdirib
Bank Respublika birinci rübdə bütün göstəricilər üzrə artım nümayiş etdiribÖlkənin ən böyük banklarından biri olan Bank Respublika, 2024-cü ilin birinci rübü üzrə maliyyə nəticələrini açıqlayıb. Hesabata əsasən, Bank dinamik inkişafını davam etdirərək, ölkənin bank sektorunun liderlərindən biri statusunu bir daha təsdiqləyib.
Bank Respublika birinci rübdə bütün göstəricilər üzrə artım nümayiş etdirib-​ Bankın aktivləri 28% artaraq 2,1 milyard manat təşkil edib ki, bu da ölkə bankları arasında ən yüksək göstəricilərdən biridir.
-​ Bankın məcmu kapitalı 25% artaraq 168,77 milyon manat təşkil etmiş və minimum məcmu kapital normasını 3 dəfədən çox üstələmişdir.
-​ Bankın depozit portfeli 44% artaraq 1,41 milyard manat təşkil edib ki, bu da çoxsaylı müştərilərin "Bank Respublika"ya olan inamını bir daha təsdiqləyir.
-​ Bankın xalis faiz gəlirləri 32% artaraq 34,58 milyon manata çatıb.
-​ Bankın xalis əməliyyat mənfəəti 50%-dən çox artaraq 16,89 milyon manata çatıb.
-​ Bankın xalis mənfəəti 39% artaraq 13,51 milyon manat təşkil edib.
-​ I dərəcəli kapitalın adekvatlıq əmsalı -  8,97% (norma 6%)
-​Məcmu kapitalın adekvatlıq əmsalı -  12,55% (norma 12%)
-​Leverec əmsalı - 5,85% (norma 5%)