"Bitcoin"in qiymətinin 250 min dollara çatacağı proqnozlaşdırılıb
Amerikalı vençur investor və "Draper Associates"in həmtəsisçisi Tim Draper hələ də "Bitcoin"in qiymətinin 250 000 dollara çatacağını proqnozlaşdırıb, Banker.az bu barədə RBC-ya istinadən xəbər verir.
"Bitcoin qalmaq üçün buradadır", – deyə cənab Draper bildirib.
İnvestorun fikrincə, dünyanın ən populyar kriptovalyutasının məzənnəsi bir az sonra, 2025-ci ilə qədər belə bir həddə çata bilər.
İnvestor həmçinin qeyd edib ki, "Bitcoin" "möhtəşəm valyuta" və şirkət üçün əla ödəniş üsuludur, çünki "heç bir mühasibat uçotu, audit, mühasibat uçotu yoxdur, hər şey blokçeyndə aparılır; hər şey dürüst və düzdür".
Keçən noyabrın sonunda investor "Bitcoin"in qiymətinin 2023-cü ildə 250 000 dollara çatacağı ilə bağlı nikbin proqnozunu təsdiqləmişdi. Onun sözlərinə görə, "FTX" kriptobirjasının çökməsi "Bitcoin"in perspektivlərinə təsir göstərmir. Draper qeyd edib ki, kriptovalyuta "FTX"dən fərqli olaraq mərkəzləşdirilməmişdir.
XRP 3-cü ən böyük kriptovalyuta oldu
XRP, Ripple ekosisteminin əsas tokeni, bazar dəyərində mühüm artım əldə edərək kriptovalyuta dünyasında diqqət mərkəzinə çevrilib. Bitcoin 200 min dolları keçə bilər - PROQNOZ. xəbər verir ki, bazar dəyəri 135.37 milyar
Rusiyada kriptovalyuta leqallaşdırıldı
Rusiyada kriptovalyuta mayninqi leqallaşdırılıb, müvafiq qanun ölkə prezident Vladimir Putin tərəfindən imzalanıb. Sənəd hüquqi informasiyanın rəsmi internet portalında dərc olunub, bu barədə RBC-ya istinadən xəbər verir
"Bitcoin"nin qiyməti 105 min dollara çatıb
"Bitcoin" kriptovalyutasının qiyməti rekord müəyyən edərək 105 min dollara yaxınlaşıb. Bitcoin-in qiyməti 2025-ci ildə 200 min dollara çatacaq. xəbər verir ki, "Binance" platformasında Bitkoinin dəyər
Bitcoin 200 min dolları keçə bilər - PROQNOZ
Nyu-Yorkda yerləşən investisiya bankı The Benchmark Company-nin analitiki Mark Palmer, bitcoinin 136%-lik bir yüksəlişə doğru irəlilədiyini düşünür. Son analizlər göstərir ki, bitcoinin qiyməti qarşıdakı iki il ərzində kəski