Bu gün ABŞ-dan "Biznes aktivlik indeksi" göstəriciləri açıqlanacaq
Dünən ABŞ-da "İşsizlik müavinəti üzrə ərizələrin sayındakı dəyişikliklər" göstəricisinin gözləntilərin altına açıqlanması dollar indeksinin 111.20 bənd səviyyəsinədək bahalaşmasına səbəb oldu. Zəif iqtisadi göstəricilər fonunda avro və funtda ucuzlaşma davam edir.
Japoniya mərkəzi bankının valyuta bazarına sərt intervensiyası nəticisində yenada kəskin bahalaşma müşahidə olundu. Verilən açıqlamalarda intervensiyaların təkrarlana biləcəyi bildirilir ki, bu da USD/JPY cütüyündə güclü volatilliyə səbəb ola bilər.
Bu gün Bakı vaxtı ilə 16.30-da ABŞ-dan açıqlanacaq "Biznes aktivlik indeksi" göstəriciləri investorların diqqət mərkəzində olacaq.
1684$ qədər bahalaşan qızılda eniş tendensiyasının davam edəcəyi gözlənilir. 1665$ səviyyəsinin qırıldıldığı təqdirdə 1660$ və 1650$ səviyyələrinədək eniş ola bilər.