Hazır bizneslərdə ən çox edilən 5 səhv
Hazır bizneslərdə ən çox edilən 5 səhvRəngarəng olan iş dünyasında hər zaman yaxşı rənglərlə qarşılaşmaya bilərik. Hazır bizneslər vaxt keçdikcə durğunluq, zəifləmə və yüksəliş dövrlərindən keçə bilərlər. Bunlar nə qədər çalışılsa da, hazır bizneslərdən qaçınılmazdır.
Lakin bəzi doğru bildiyimiz, bəzənsə göz ardı etdiyimiz yanlışlar hazır bizneslərdə daha çox problem və gözlənilməz gedişat yarada bilərlər.
Hazır bizneslərdə ən çox edilən 5 səhvBu səbəbdən də hazır bizneslərdə ən çox edilən 5 səhvi gəlin müzakirə edək.
1. Hazır biznesimizlə eyni sahəyə gələn yeni tərəfdaşları önəmsəməmək.
Rəqibləri yaşa, təcrübəyə görə bölmək hazır biznesimizdə durğunluğa səbəb ola bilər. Yeni tərəfdaşlarla hər zaman əlaqədə olmalı, onların iş dünyasına qatıldığı zamanla hazır biznesimizin qatıldığı zamanı müqayisə etməli, dövrün fərqlərinə nəzər yetirməliyik.
2. Hazır biznesimizi sağlam rəqabətdən uzaq tutmaq.
Sağlam rəqabətdən uzaq olmaq bizə rahatlıq kimi görünə bilər. Lakin unutmayaq ki, iş həyatı konfort xoşlamır. Hazır bizneslərin rəqabətə qoşulmaması onların zəifləməyinə, bazarda geriliyinə və müştəri itkisinə səbəb ola bilər.
3. Komanda ruhunu 2-ci plana salmaq.
Hazır biznesi irəli aparan, onun ən xırda məsələlərini belə həll edən komandamızdır. Komanda ilə müdriyyət arasında əlaqələrin zəif olmaq, iş mühitində ailə mühiti formalaşdıra bilməmək hazır biznesimizi zəiflədə bilər.
Hazır bizneslərdə ən çox edilən 5 səhv4. Yeniliklərə açıq olmamaq.
Dövr dəyişdikcə biznes sahələrinə də yeni metodlar daxil olur, yaxud da köhnə metodlar uzaqlaşır. Bu səbəbdən də hazır biznesimizi dövrə uyğunlaşdırmamaq, iş sistemində tez-tez öyrədici təlimlər təşkil etməmək bizi dövrün yeniliklərindən uzaqlaşdıra bilər. Bu uzaqlaşmalarınsa bizim hazır biznesimizi iş dünyasından uzaqlaşdırması qaçınılmazdır.
5. Reklama yatırım etməmək.
21-ci əsrin ən çox gəlir gətirən sahəsi sözsüz ki, reklamlardır. Hazır biznesimizin nə qədər əhatə dairəsi, təcrübəsi və müştəri bazası olsa da, onlarlı əldə saxlamaq üçün reklama ehtiyac var. Bu səbəbdən də hazır bizneslərdə reklama ehtiyac görməmək yeni gəlirlər qazanmamaqla bərabər, stabil gəlirlərimizi də azaldacaq.
Biznes     Tarix: 02 mart 2023
"Bloomberg Milyarderlər İndeksi"ndə (Billionaires Index) yer alan məlumata görə, Rusiyanın ən zəngin iş adamlarının sərvəti 2025-ci ilin əvvəlindən bəri 11,572 milyard dollar artıb. Rusiyadan Azərbaycana pul köçürmələrini
ByteDance şirkətinin həmtəsisçisi Çjan İmin Çin biznesmenləri arasında ən varlı şəxsə çevrildi. Fransada bank işçiləri etiraz edirlər: "Biz varlı deyilik". verir ki, Bloomberg agentliyinin məlumatına görə, onu
"Azsığorta" ASC-nin səhmdarları - TOPLANIR
21 aprel 2025-ci il tarixində saat 15.00-da "Azsığorta" ASC-nin səhmdarlarının  İllik Ümumi Yığıncağının iclası keçiriləcək. xəbər verir ki, yığıncağın ünvanı Cəmiyyətin Baş Ofisi, Bakı şəhəri, Mikayıl Useynov pr
"Synergy CO" şirkətinin 1 milyon manata yaxın vergi borcu var
"Synergy CO" MMC-nin (VÖEN: 1401708281) 889 min 772 manat vergi borcu olduğu məlum olub. Azərbaycanda tikinti şirkətinin 107 min manata yaxın - VERGİ BORCU VAR.  bu barədə Dövlət Vergi Xidmətinə istinadən xəbə
Azərbaycanda eyni ünvanda fəaliyyət göstərən 2 şirkət ləğv edilir
"Status Group Co" MMC və "Status Supply and Trade" MMC-nin nizamnamə kapitalı 2 dəfə azaldılır. . "Topxana Layihə İnşaat" şirkətinin 2 milyon manat vergi borcu var. xəbər verir ki, hər iki MMC-ni
2025-ci ilin yanvar ayında Azərbaycan xaricdən 5 milyon 884 dollar dəyərində 1 533 ton və 7 milyon 23 dollar dəyərində 100 min 26 ədəd müxtəlif növ mebellər idxal edib. Azərbaycanın qeyri-neft ixracından gəlirləri 7% artıb