Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımovun imzası ilə ilk pul dövriyyəyə buraxılır – 1 manat (FOTO)
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımovun imzası ilə ilk pul dövriyyəyə buraxılır – 1 manat (FOTO)Azərbaycan Mərkəzi Bankının sədri Taleh Tahir oğlu Kazımovun imzasının əks olunduğu yenilənmiş 1 manatlıq kağız pul nişanları 18 sentyabr 2023-cü il tarixindən etibarən tədavülə buraxılır.
Bu barədə Banker.az-a AMB-nin mətbuat xidmətindən bildirilir.
İmza banknotun ön tərəfindən sol yuxarı küncdə təsvir edilmişdir. Həmçinin kağız pul nişanının üzərində "2023" istehsal ili əks etdirilib.
Yenilənmiş 1 manatlığın digər dizayn elementləri və texniki parametrləri hazırda tədavüldə olan eyni nominallı kağız pul nişanına müvafiq olaraq dəyişməz saxlanılmışdır.
Yenilənmiş 1 manatlıq kağız pul nişanı hazırda tədavüldə olan eyni nominallı pul nişanları ilə paralel olaraq dövriyyədə olacaqdır.
Banknotun ön və arxa tərəfinin təsvirləri əlavə olunur.
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımovun imzası ilə ilk pul dövriyyəyə buraxılır – 1 manat (FOTO)Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımovun imzası ilə ilk pul dövriyyəyə buraxılır – 1 manat (FOTO)