Aİ-nin qaz anbarlarının ehtiyatları 87%-i ötüb
Avropa İttifaqında yeraltı qaz anbarlarının dolumluluq səviyyəsi 87%-i ötüb. Bu barədə Avropa Qaz İnfrastruktur Operatorları Assosiasiyasının (Gas Infrastructure Europe, GIE) məlumatında bildirilir. Məlumata görə, Aİ ölkələrind
"Fitch": SOCAR 2023-2025-ci illərdə hasilatı artıracaq
"Fitch" beynəlxalq reytinq agentliyi Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) 2023-2025-ci illərdə hasilatı 0.5% artıracağını proqnozlaşdırır. Bu barədə agentlik məlumat yayıb. Məlumata görə, ötən il SOCAR-ın nef
Hedc fondlar əmtəə qiymətləri üzrə son 13 ilin ən iri "ayı bazarı" mövqeyinə keçiblər
Hedc fondları neft, metal və taxıl kimi malların gələcək qiymətləri ilə bağlı son 13 ildə olduğundan daha çox bədbindir. Belə ki, investisiya idarəediciləri bu bazarla bağlı "ayı bazarı" mövqeyinə çəkiliblər. Onla
"Instagram" bir posta 20-yə qədər foto yerləşdirməyə icazə verib
"Instagram" bir posta 20-yə qədər foto və ya video yerləşdirməyə icazə verib. Xatırladaq ki, daha əvvəl bir posta yalnız 10 foto və ya video yerləşdirmək olub, bu barədə -ya istinadən xəbər verir. Yeni funksiy
Beynəlxalq reytinq agentliyi Fitch Azərbaycanda təbii qaz operatoru  "Cənub Qaz Dəhlizi" QSC-nin (CQD) yüksək səviyyəli təminatsız istiqrazlarının xarici valyutada uzunmüddətli reytinqini BB+ səviyyəsindən BB- səviyyəsin