Aİ-nin qaz anbarlarının ehtiyatları 87%-i ötüb
Aİ-nin qaz anbarlarının ehtiyatları 87%-i ötübAvropa İttifaqında yeraltı qaz anbarlarının dolumluluq səviyyəsi 87%-i ötüb.
Bu barədə Avropa Qaz İnfrastruktur Operatorları Assosiasiyasının (Gas Infrastructure Europe, GIE) məlumatında bildirilir.
Məlumata görə, Aİ ölkələrində anbarların dolumluluq səviyyəsi 87,26% təşkil edir, bu da son beş il ərzində bu tarix üçün orta göstəricidən 8,07 faiz bəndi çoxdur.
Qeyd olunur ki, hazırda anbarlardakı qazın ümumi həcmi 96 mlrd. kubmetrdən çoxdur.
Xatırladaq ki, 2020-ci il dekabrın 31-dən Trans-Adriatik boru kəməri (TAP) vasitəsilə Avropaya Azərbaycan qazının nəqlinə başlanılıb. / banker.az
Xəbərlər     Tarix: 12 avqust 2024
Avropa İttifaqında yeraltı qaz anbarlarının dolumluluq səviyyəsi 87%-i ötüb. Bu barədə Avropa Qaz İnfrastruktur Operatorları Assosiasiyasının (Gas Infrastructure Europe, GIE) məlumatında bildirilir. Məlumata görə, Aİ ölkələrind
"Fitch": SOCAR 2023-2025-ci illərdə hasilatı artıracaq
"Fitch" beynəlxalq reytinq agentliyi Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) 2023-2025-ci illərdə hasilatı 0.5% artıracağını proqnozlaşdırır. Bu barədə agentlik məlumat yayıb. Məlumata görə, ötən il SOCAR-ın nef
"Instagram" bir posta 20-yə qədər foto yerləşdirməyə icazə verib
"Instagram" bir posta 20-yə qədər foto və ya video yerləşdirməyə icazə verib. Xatırladaq ki, daha əvvəl bir posta yalnız 10 foto və ya video yerləşdirmək olub, bu barədə -ya istinadən xəbər verir. Yeni funksiy
"Pashapay"in təsisçisi açıqlanıb
"Pasha Pay" MMC-nin təsisçisi açıqlanıb. xəbər verir ki, MMC-nin təsisçisi 100% "Kapital Bank" ASC-dir. 21.05.2024-cü il tarixində"Kapital Bank" ASC "Pasha Pay" MMC şirkətinə 48 milyo
Fitch "Cənub Qaz Dəhlizi"nin dollar istiqrazlarının reytinqi yüksəldib
Beynəlxalq reytinq agentliyi Fitch Azərbaycanda təbii qaz operatoru  "Cənub Qaz Dəhlizi" QSC-nin (CQD) yüksək səviyyəli təminatsız istiqrazlarının xarici valyutada uzunmüddətli reytinqini BB+ səviyyəsindən BB- səviyyəsin
Aİ-də qaz anbarlarının ehtiyatları 95 mlrd. kubmetri ötüb
Avropa İttifaqında yeraltı qaz anbarlarının dolumluluq səviyyəsi 86%-i ötüb. Bu barədə Avropa Qaz İnfrastruktur Operatorları Assosiasiyasının (Gas Infrastructure Europe, GIE) məlumatında bildirilir. Məlumata görə, Aİ ölkələrind
Avropada qazın qiyməti dekabrdan bəri ilk dəfə $460-ı ötüb
Bu gün keçirilən hərraclar zamanı Avropada qazın 1 00 kubmetrinin qiyməti ötən ilin dekabrından bəri ilk dəfə olaraq 460 ABŞ dollarını ötüb. 12 avqust tarixində TTF (Niderlandın "Title Transfer Facility"i Avropanı