Rəqəmlər həddindən artıq böyüyüb. Bir müddət əvvəl Nvidia tarixdə ilk dəfə olaraq 5 trilyon dollarlıq kapitallaşmaya malik şirkət kimi başlıqlara çıxdı. Bir həftə sonra isə Tesla səhmdarları Elon Maska 10 il ərzində təxminə
Kiçik Çin adası necə kimya sənayesində dünya liderinə çevrildi
Çinin sənaye potensialını qiymətləndirmək üçün ölkənin şimal-şərqində yerləşən Çanxin adasına baş çəkmək kifayətdir. Burada, Bohay körfəzindəki sahil zolağında nəhəng istehsal maşınının bir "diyircəyi" sayılan neft-kimy
İxtira müəlliflərinə patentdən əldə edilən gəlirin yarısı çatacaq
Royalti şəklində əldə edilən gəlirdən ixtiraya, faydalı modelə və sənaye nümunəsinə patentin alınması və qüvvədə saxlanılması üçün işəgötürən tərəfindən həmin gəlirin əldə edildiyi tarixədək çəkilmiş xərclər çıxıldıqdan sonr
Qarabağ Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin binasının açılışı oldu
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev dekabrın 23-də Xankəndi şəhərində Qarabağ Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin yeni inşa olunmuş binasının açılışında iştirak edib. Marja xəbər verir ki, dövlətimizi
İnstagram, Facebook və WhatsApp-a abunəlik seçimi gəlir
Texnologiya nəhəngi ABŞ-ın Meta şirkəti, gələn aylarda Instagram, Facebook və WhatsApp istifadəçiləri üçün premium abunəlikləri sınaqdan keçirməyə başlayacaq. Marja xəbər verir ki, yni abunəliklər, inkişaf etmiş süni intellek
Dünyanın ən böyük qızıl ehtiyatı: Yerdəki bütün qızılın 99,999%-i oradadır
Alimlər nəhəng təbii qızıl yatağı aşkar ediblər. xəbər verir ki, Almaniyanın Göttingen Universitetində aparılan tədqiqat, planetin mərkəzində mövcud bütün qızıl ehtiyatlarını milyardlarla dəfə üstələyən miqdarda qızıl v