Maraqlı     Tarix: 26 avqust 2024
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Əl-Əyn şəhərində informasiya və kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi ilə bağlı keçirilən 19-cu IEE Beynəlxalq "Application of Information and Communication Technologies" ("AIC
Ermənistandan Azərbaycana ixracı mümkün olan mallar açıqlanıb
Ermənistanın iqtisadiyyat naziri Gevorq Papoyan ölkəsindən Azərbaycana ixrac edilə biləcək malların siyahısını açıqlayıb. Nazir bunu " "a müsahibəsində bildirib. Onun sözlərinə görə, Bakı və İrəvan Ermənistanda
Google-dan tarixi dəyişiklik: Gmail-də 20 ilin ən böyük yeniliyi
Google, 3 milyard istifadəçisi olan Gmail üçün Gemini süni intellekt infrastrukturu əsasında yeni xüsusiyyətləri istifadəyə verdiyini açıqlayıb. Marja xəbər verir ki, Şirkət, artan e-poçt trafikini və məlumat sıxlığını nəzər
Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Bakı Dövlət Universitetində aqrar sığorta fənninin tədrisinə başlanıb
Azərbaycanın ən nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən biri olan Bakı Dövlət Universitetində 2025–2026-cı tədris ilindən aqrar sığorta fənninin tədrisinə başlanılıb. "Bitkilərin sığortalanmasında risklərin və zərərin qiymətləndirilməsi"
Növbəti tədris ilində dövlət sifarişi ilə təhsilalanların sayı artırılacaq
Növbəti tədris ili üçün dövlət sifarişi və dövlət hesabına kadr hazırlığı üzrə təhsilalanların sayının təqribən 5 min 210 nəfər artırılaraq 151 min 100 nəfərə, təqaüd alan tələbələrın sayının isə 7 min 520 nəfər artırılara
Ruçir Şarma: 2026-cı il üçün 10 əsas trend
Keçən il demək olar ki, hamı eyni fikirdə idi: investisiya qoymağa dəyər yeganə ölkə ABŞ-dır. Amma il elə yekunlaşdı ki, rəqib bazarlar Amerikadan xeyli yaxşı nəticə göstərdi, iki dəfə artıq gəlir gətirdi və ABŞ-ı nisbətə
Rusiyadan Ermənistana Azərbaycandan keçməklə taxıl göndərilib
Azərbaycan ərazisindən keçməklə Ermənistana Rusiya taxılı daşıyan 25 vaqondan ibarət yük qatarı Biləcəri Dəmiryol Stansiyasından yola düşüb. Bu gün, 1 fevralda Rusiyadan Azərbaycan ərazisindən tranzit keçməklə ümumi çəkis
Epşteynin ruhu kapitalizmin qoca nəhənglərini niyə qorxudur?
Ceferi Epşteyn sağlığında gənc qadınlara qarşı amansız zorakılıq edirdisə, indi onun ruhu qlobal kapitalizmin qoca nəhənglərini narahat edir. Amerika Ədliyyə Nazirliyi 30 yanvarda geniş sənəd toplusunu açıqlamadan əvvəl belə
Ən çox gəlir gətirən filmlər
Günümüzün insanının ən sevdiyi məşğuliyyətlərdən biri film izləməkdir. Filmlər artıq həyatımızın bir parçası olmuş, bəzən reallıqlardan uzaqlaşmaq üçün, bəzən də reallığı yaşaya bilmək üçün asudə vaxtlarımız da ilk seçimlərdə