Fevralın 10-da Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin iclası keçirilib. Azərbaycan iqtisadiyyatına xarici investisiya qoyuluşu 28% artıb. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, iclas
Azərbaycan bazarı ABŞ şirkətləri üçün yüksək investisiya potensialına malikdir. Azərbaycan iqtisadiyyatına xarici investisiya qoyuluşu 28% artıb. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, bunu ABŞ Ticarət Palatasını
Azərbaycanın beynəlxalq maliyyə bazarlarında etibarlı tərəfdaş kimi mövqeyi yüksək qiymətləndirilir. İlham Əliyev "DP World" şirkətinin sədri və icraçı direktoru ilə görüşüb - FOTOLAR. biznes və maliyyə xəbərlər
Azərbaycan hökuməti Monteneqro şirkətlərini Azərbaycana yatırım etməyə dəvət edib. . xəbər verir ki, bu məsələ dekabrın 20-də maliyyə naziri, Azərbaycan və Monteneqro Hökumətləri arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanı
Azərbaycanın bu ilin yanvar-sentyabr aylarında Gürcüstan iqtisadiyyatına birbaşa investisiyaları 105,2 milyon ABŞ dolları təşkil edib. Gürcüstan Azərbaycan neftinin Ermənistana ilk tranzitindən rüsum tutmayacaq. bu barədə Gürcüstanı