Azərbaycanda 9 bağlanmış bankın əmlakları hərraca çıxarılır
Aprelin 1-də "Bakı Hərrac Mərkəzi" MMC-də ləğv prosesində olan "Günay Bank", "NBC Bank", "Zamin Bank"ASC-lərin, aprelin 2-də "Atra Bank" ASC-nin, aprelin 9-da isə "Texnik
Birbank-da daşınmaz əmlak üzrə ƏDV-nin 30%-ni geri almaq imkanı davam edir
() Müasir və innovativ həlləri ilə müştərilərinə daim faydalı imkanlar təqdim edən Birbank daşınmaz əmlak sahibləri üçün sərfəli imkanlar yaradır. Belə ki, Azərbaycan Respublikası ərazisində yaşayış və qeyri-yaşayış sahələr
Azərbaycan Mərkəzi Bankının əmlakı, nəqliyyat vasitələri qiymətləndiriləcək
Azərbaycan Mərkəzi Bankı tender elan edib. xəbər verir ki, tenderdə daşınmaz əmlak, nəqliyyat vasitələri və ehtiyat hissələrinin qiymətləndirilməsi xidmətinin satın alınması nəzərdə tutulur. Ehtimal olunan qiymət isə 23 07
Azərbaycanda tikinti şirkəti əmlakını - BÖLÜŞDÜRƏCƏK
03 aprel 2025-ci il saat 12:00-da "İxtisaslaşdırılmış Tikinti-32" ASC səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcək. "Oğuz-Məişət" ASC-nin səhmdarları - TOPLANIR. xəbər verir ki, yığıncaq Bak
"Mərkəzi Klinika" əmlakını və mülki məsuliyyətini sığorta etdirir
"Mərkəzi Klinika" MMC 2025-ci üçün klinikanın əmlakının və 3-cü şəxslər qarşısındakı mülki məsuliyyətinin sığortası üzrə açıq tender elan edib. . Tender 5 Lot üzrə keçiriləcəkdir:. VTB-də minimal faiz dərəcəsi il
Azərbaycanda daşınmaz əmlakın katastrofik risklərdən də icbari sığortası nəzərdə tutulur - MÜSAHİBƏ
2024-cü ilin yekunları və 2025-ci il üzrə sığorta bazarında gözlənilən yeniliklərlə bağlı Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) Sığorta fəaliyyətinə nəzarət departamentinin direktoru Vüsal Qurbanovla müsahibə. - Vüsal bəy, 2024-c
"Ağstafa Sənaye Kombinatı" bazasındakı əmlakını satacaq - TOPLANTI
21 fevral 2025-ci ildə "Ağstafa Sənaye Kombinatı" ASC (VÖEN: 36003131) səhmdarlarının növbəti ümumi yığıcağının keçirilməsi nəzərdə tutulub. "Azərsun Kağız və Karton İstehsalat Korporasiyası" MMC-də
"Kapital Bank" "Port Baku"da ofis almayıb, icarəyə götürüb. Daşınmaz əmlak almaqdan uzaq durmağa çalışırıq"
"Kapital Bank" "Port Baku"da ofisi almayıb, icarəyə götürüb. Bankın inzibati xərclərinin artmasının səbəblərindən biri də, "Port Baku"da ofisin icarəyə götürülməsidir". . xəbər verir ki
"Çınqıl-Servis" ASC borcunu ödəyə bilmir - ƏMLAKINI SATIR
9 dekabr 2024-cü il saat 11.00-da "Çınqıl-Servis" ASC səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcək. "Azərbaycan 1500 manatlıq şirkətin -nizamnamə kapitalı azaldılır. xəbər verir ki, yığıncaq İmişl
İcbari Sığorta Bürosu vətəndaşları daşınmaz əmlaklarını sığortalamağa çağırır
İcbari Sığorta Bürosu bildirir ki, qış mövsümündə havanın soyuması ilə əlaqədar qaz və elektrik enerjisindən izafi istifadə yanğın risklərini artırır. Qaz sızmaları, elektrik naqillərinin normadan artıq yüklənməsi və qeyri-standar
Bank "Daşınmaz əmlakın sığortası" xidmətləri üzrə tender elan edir
() AccessBank maraqlanan təşkilatları tenderdə iştirak etməyə dəvət edir. Bankın məlumatında deyilir ki, tender "Daşınmaz əmlakın sığortası" xidmətləri üzrə elan olunub. Tenderdə iştirak etməkdə maraqlı olan şirkətlə
Qiymətli metallar, mədəniyyət məhsulları və daşınar əmlakın alqı-satqısı üzrə ödənişləri nağd qəbul edənlər cərimələnəcək
Qiymətli daşların, qiymətli metalların, o cümlədən qiymətli daşlardan və qiymətli metallardan hazırlanmış məmulatların və mədəniyyət məhsullarının alqı-satqısı üzrə və rəsmi reyestrlərdə qeydiyyata alınmış daşınar əmlakı
Tikinti şirkəti əmlakını və pullarını səhmdarları arasında böləcək - TOPLANTI
3 dekabr 2024-cü il, saat 10.30-da "Bakı Tikinti Konstruksiyaları" ASC səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcəkdir. Azərbaycanda çörək şirkəti - YENİDƏN TƏŞKİL EDİLİR. Ümumi yığıncağın gündəliyin
AMB daşınmaz əmlakın icbari sığortasının təkmilləşdirilməsi üzrə təkliflər hazırlayıb
Azərbaycanda daşınmaz əmlakın icbari sığortası mexanizminin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı təkliflər hazırlanıb və müvafiq dövlət qurumları ilə müzakirə edilir. Bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankında (AMB) bildirilib. Məlumat
"Səba" ASC 3 şirkətdə paylarını və əmlaklarını satır - YIĞINCAQ
28 oktyabr 2024-cü il saat 15:00-a təyin edilmiş "Səba" Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağının gündəliyinə dəyişikliklər edilib. xəbər verir ki, iclas Abşeron rayonu, Xırdala
Hüquqi şəxslərin əmlak vergisi üzrə proqnoz 8 %-ə yaxın artırılır
2025-ci ildə Azərbaycanda dövlət büdcəsi gəlirlərinin 392,6 milyon manatının və yaxud 1 %-nin hüquqi şəxslərin əmlak vergisi üzrə daxilolmaların payına düşəcəyi proqnozlaşdırılır. Bu barədə Maliyyə Nazirliyindən bildirilib
BOKT "Abşeron Gənclər şəhərciyi"ndə yerləşən bir sıra əmlaklarını satışa çıxardı
"Aqrarkredit" Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti Bank olmayan Kredit Təşkilatının Balansındakı bəzi əmlaklar (aktivlər) satışa çıxarılıb. xəbər verir ki, bu əmlaklar Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, Bakı-Sumqayıt şossesi
Azərbaycanın şərab şirkəti bəzi əmlaklarını hədiyyə edəcək - TOPLANTI
29 oktyabr 2024-cü il, saat 11.00-da "Samux Şərab-3" ASC-nin səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcək. Azərbaycanda eyni şəxsə məxsus iki şirkət bağlanır. xəbər verir ki, yığıncaq Samux rayonu, Alıuşağ
Şirkət ləğv edilir, əmlakı səhmdarlar - ARASINDA BÖLÜNƏCƏK
10 sentyabr 2024-cü il saat 10.00-da "Bakı Tikinti Konstruksiyaları" ASC səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcək. "Bakı Yüngül Konstruksiya" torpaq sahəsinin özəlləşdirilməsini - MÜZAKİRƏ EDƏCƏK
Dövlət Neft Fonduna daşınmaz əmlak və səhm portfelləri ilə bağlı təkliflər verilib
Özəl səhm investisiyalarının xüsusiyyətləri (likvidlik, uzun müddətli saxlanılma) səhmlərdən fərqli olduğuna görə Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) ümumi səhmlər portfelindən özəl səhmlər alt portfelinin öz müvafiq bençmarkı qey
Azərbaycanda nağdsız daşınmaz əmlak alanlara bu il 8milyon manatdan çox ƏDV geri qaytarılıb.
Cari ilin yanvar- may aylarında Azərbaycanın pərəkandə ticarət obyektlərindən alınmış mallara və s görə ödənilmiş ƏDV- nin 74,02 milyon manatı istehlakçılara geri qaytarılıb. "ƏDV geri al" lahiyəsinin bina tikintis
emlak xeberleri 2025, emlak xeberleri haqqinda melumat , emlak xeberleri biznes xeberleri, emlak xeberleri haqqinda ətraflı Biznes.az saytında oxuyun