Buna qədər isə valyuta hərraclarına qatılmaq üçün sözügedən tələbin pozulmaması şərt kimi qoyulmuşdu.
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin QƏRARI
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin 2022-ci il 15 noyabr tarixli 49/2 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı ilə banklar arasında  xarici valyutanın alqı-satqısı Qaydası"nda dəyişiklik edilməsi barədə
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyəti "Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 22.1.17-ci maddəsinə əsasən
QƏRARA ALIR:
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının İdarə Heyətinin 2022-ci il 15 noyabr tarixli 49/2 nömrəliQərarı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı ilə banklar arasında xarici valyutanın alqı-satqısı Qaydası"nda aşağıdakı dəyişiklik edilsin:
1.1. 3.1.2-ci yarımbəndin sonunda nöqtəli vergül işarəsi nöqtə işarəsi ilə əvəz edilsin;
1.2. 3.1.3-cü yarımbənd və 3.2-ci bənd ləğv edilsin.
Hüquq və təşkilati işlər departamentinə tapşırılsın ki, bu Qərarın 3 gün müddətində Azərbaycan Respublikasının Hüquqi Aktların Dövlət Reyestrinə daxil edilməsi üçün Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyinə təqdim olunmasını təmin etsin.