Azərbaycanda ən aşağı faizlə pul krediti verən banklar – Siyahı (sentyabr)
Azərbaycanda ən aşağı faizlə pul krediti verən banklar – Siyahı (sentyabr)Banker.az olaraq banklarda 2024-cü ilin sentyabr ayı üzrə nağd pul kreditinin şərtlərini araşdırıb.
Araşdırmaya əsasən, manatla istehlak krediti verən bankların faiz dərəcələri 9.8%-26% aralığında müəyyən edilib.
Hansı bankın daha sərfəli şərtlərlə nağd pul krediti təklif etdiyini isə cədvəldən tanış ola bilərsiniz.
Azərbaycanda ən aşağı faizlə pul krediti verən banklar – Siyahı (sentyabr)*ABB – Kampaniya çərçivəsində müştərilər ABB-dən kredit alarkən illik faiz dərəcəsində 5%-dək güzəşt qazanacaqlar. Belə ki, digər banklardakı aktiv krediti bağlayaraq ABB-dən kredit əldə edən müştərilər faiz dərəcəsində 4%-dək güzəşt əldə edə bilərlər. ABB-dən ilk dəfə kredit alan, yaxud son 90 gün ərzində ABB-də aktiv və bağlı krediti olmayan müştərilərə isə illik faiz dərəcəsindən əlavə 1% güzəşt ediləcək. Kampaniya 30 sentyabr 2024-cü il tarixinə qədər davam edəcək.
*AFB Bank –  Kampaniya 30.11.2024-cü il tarixinə qədər davam edəcək.
*Azər Türk Bank – Qeyd edək ki, iki ilədək olan müddətə götürülən kreditlər üzrə komissiya 0%-dir. Kampaniya 30 sentyabr daxil olmaqla, həmin tarixədək davam edəcəkdir.