Gəncədə ictimai iaşə dövriyyəsi artıb
2023-cü ilin yanvar-sentyabr aylarında Gəncə şəhərində ictimai iaşə dövriyyəsi və ödənişli xidmətlər haqqında məlumatlar açıqlanıb.
Marja Gəncə Şəhər Statistika İdarəsinə istinadən xəbər verir ki, Gəncə şəhərində 2023-cü ilin yanvar-sentyabr aylarında ictimai iaşə dövriyyəsinin həcmi əvvəlki ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 21,2 faiz artaraq 31,8 milyon manat təşkil etmişdir. Dövriyyənin 31,5 milyon manatı fiziki şəxslərin hesabına təmin olunmuşdur.
2023-cü ilin yanvar-sentyabr aylarında əhaliyə göstərilən ödənişli xidmətlərin dəyəri 2022-ci ilin müvafiq dövrünə nisbətən real ifadədə 15,3 faiz artaraq 388,2 milyon manat təşkil etmişdir. Hüquqi şəxslər tərəfindən əhaliyə 91,4 milyon manatlıq xidmət göstərilmiş və xidmətlərin ümumi dəyərinin 23,5 faizini təşkil etmişdir. Ödənişli xidmətlərin 13,6 faizi dövlət, 86,4 faizi isə qeyri-dövlət mülkiyyətindən ibarət olmuşdur. / marja.az