"Günay Bank"ın gəlir yaradan əsas portfeli kiçilib
"Günay Bank"ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 2021-ci illə müqayisədə 2022-ci ildə 0,5% və ya 1 milyon 38 min manat azalaraq 31 dekabr 2022-ci il tarixində 198 milyon 737 min manat təşkil edib. 2021-ci ilin sonunda Bankın kredit portfeli 199 milyon 775 min manata çatmışdı.
Marja xəbər verir ki, 2022-ci il ərzində Günay Bankın istehlak kreditləri portfeli 124 min manat artaraq 2 milyon 657 min manata, ipoteka kreditləri portfeli 10 milyon 34 min manat artaraq 81 milyon 636 min manata yüksəlmiş, biznes kreditləri portfeli isə 11 milyon 196 min manat azlaraq 114 milyon 445 min manata düşüb.
31 Dekabr 2022-ci il tarixində Günay Bankın xalis kredit portfeli (mümkün zərərlər üçün yaradılan məqsədli ehtiyat xaric) 179 milyon 702 min manat təşkil edib. 2021-ci ilin sonunda bankın xalis kredit portfeli 179 milyon 380 min manat idi.
Kreditlər bank üçün gəlir formalaşdıran əsas aktiv bölmələrindən biridir.