Bitkoinin kursu yanvardan etibarən ilk dəfə - 45 MİN DOLLARI ÖTÜB
Kriptovalyutalara artan institusional dəstəyin fonunda qlobal bazarlarda Bitkoin və digər əsas kriptovalyutalar cümə günü bahalaşıb. Eləcə də bax: Azərbaycanda A4 kağızlar kəskin bahalaşıb - QITLİQ YARANA BİLƏR. xəbər veri
Dolların tarixi: "zibil" valyutası qlobal maliyyə sistemini özünə necə tabe etdi
Dolların tarixi – unikal bir hadisədir. Cəmi otuz il ərzində lazımsız kağız parçasından əsas ehtiyat valyutaya çevrilən dollar bütün dünya iqtisadiyyatını darmadağın etdi. Bu yazıda biz ölkələrin öz əlləri ilə valyuta hegemonun
Ruslara əmanətləri xarici valyutada saxlamaq tövsiyə edildi - Dolların bahalaşması davam edə bilər
Bu il ABŞ Mərkəzi Bankının (FED) faizlərini son 40 ildə ən sürətli şəkildə artırması, eləcə də kapitalın Avropadan ABŞ-a axması fonunda dollar daha da bahalaşıb. Marja xəbər verir ki, "Sovcombank"ın baş analitik
Britaniyada dövlət borclanması sentyabrda 23 milyard dollara çatıb
Böyük Britaniya hökumətinin dövlət borcu rekord inflyasiya səbəbindən sentyabr ayında 20 milyard funt-sterlinqə (təxminən 23 milyard dollar) çatıb. xəbər verir ki, bu barədə "Financial Times" qəzeti Milli Statistik
FED-in faiz artımı, dolların bahalaşması – Bu, Azərbaycan üçün nə deməkdir?
— ABŞ-ın Federal Ehtiyat Sistemi (FED) uçot dərəcəsini 75 baza bəndi yaxud 0.75% artıraraq 2.50%-dən 3,25%-ə yüksəltdi. Bu xəbərdən sonra dünya birjalarında ABŞ valyutası əksər valyutalar qarşısında bahalaşmağa başladı. Dünyanı
Rusiyada dollar bahalaşdı
Rusiyada dolların kursu bu gün 60,75 rubla yüksəlib.  xəbər verir ki, bu barədə Moskva birjasının məlumatında əks olunub. Avro isə 62,2 rubl olub. Qeyd edək ki, Rusiya mart ayından bəri dollar satışını məhdudlaşdırıb və ölk
"Bitcoin"in qiyməti 87 min dollardan aşağı düşüb
Martın 25-də kriptovalyuta birjalarında "Bitcoin" nisbətən ucuzlaşıb. Bitcoin qiymətində ucuzlaşma davam edir - QİYMƏT 80 MİNƏ YAXINLAŞIR. xəbər verir ki, dünyanın ən böyük kriptovalyutası "Bitcoin"i
Dollar son 3 ayın ən aşağı səviyyəsində
ABŞ prezidenti Donald Tramp Konqresdəki çıxışında cavab rüsumları tətbiq edəcəyini təkrarladıqdan sonra, dollar bir qədər bərpa olunub, lakin sonra eniş tendensiyasını davam etdirib. Valyuta son 3 ayda ən aşağı səviyyəd
Digərləri göstər
dollar kursu xeberleri 2025, dollar kursu haqqinda melumat , dollar kursu biznes xeberleri, dollar kursu haqqinda ətraflı Biznes.az saytında oxuyun