Hedc fondlar əmtəə qiymətləri üzrə son 13 ilin ən iri "ayı bazarı" mövqeyinə keçiblər
Hedc fondları neft, metal və taxıl kimi malların gələcək qiymətləri ilə bağlı son 13 ildə olduğundan daha çox bədbindir. Belə ki, investisiya idarəediciləri bu bazarla bağlı "ayı bazarı" mövqeyinə çəkiliblər. Onla
"Realme" 320W gücündə "adapter" təqdim edib
Çin elektronika istehsalçısı "Realme" 320W gücündə yükləyici (adapter) təqdim edib, bu barədə -ya istinadən xəbər verir. Bunun üçün şirkət eyni vaxtda enerji ilə doldurula bilən dörd ayrı elementdən ibarət 442
"Google" və "Microsoft"un sərf etdiyi elektrik enerjisi bir neçə ölkələrin istehlakını ötür
"Google", "Apple" və "Microsoft" kimi şirkətlər də daxil olmaqla, 10 ən dəyərli texnologiya şirkətləri bazar dəyərlərilə 2023-cü ildə ÜDM-i 17,6 trilyon dollar olan Çini geridə qoyublar. Bununl
"Brent"in qiyməti 79.88 dollara çatıb
Neft qiymətləri Yaxın Şərqdə artan münaqişə səbəbindən tədarükdə mümkün fasilələrlə bağlı narahatlıqlar səbəbindən ardıcıl beşinci sessiyadır artıb, bu barədə İnterfax-a istinadən xəbər verir. "Trading Economics"
Paytaxtın ictimai nəqliyyatında istifadə olunan "Bakı Kart"ın operatoru – "K Group" MMC-nin rəhbəri dəyişib. xəbər verir ki, şirkətə Allahverdiyev Məmməd Ənvər oğlu direktor təyin edilib. O bu vəzifəd