Xəbərlər     Tarix: 10 sentyabr 2022
Azərbaycanda istehlak edilmiş təbii qazın 40%-dən çoxu əhaliyə satılıb
Cari ilin əvvəlinə olan ehtiyatlar da nəzərə alınmaqla 2024-cü ilin yanvar-iyun  aylarında ölkədə əmtəəlik təbii qaz ehtiyatlarının həcmi 21870,9 milyon kub metr təşkil etmişdir. Təbii qaz üzrə ehtiyatların  27,5 faizi ölk
Neft qiymətləri Yaxın Şərqdə artan münaqişə səbəbindən tədarükdə mümkün fasilələrlə bağlı narahatlıqlar səbəbindən ardıcıl beşinci sessiyadır artıb, bu barədə İnterfax-a istinadən xəbər verir. "Trading Economics"
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyi (İKTA) ötən ili də zərərlə tamamlayıb. İKTA-nın audit hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2023-cü ili 864 min manat xali
Azərbaycanda xam neft hasilatı 2024-cü ilin ilk yeddi ayında 16 milyon 950.1 min ton olmaqla öncəki illə müqayisədə azalıb. bunu Dövlət Statistika Komitəsinə istinadla xəbər verir. 2023-cü ilin müvafiq dövründə neft hasilat