"Optimal Finance BOKT" MMC 2022-ci il üzrə maliyyə hesabatını açıqladı
"Optimal Finance BOKT" MMC 2022-ci ili 424 min manat xalis mənfəəti ilə başa vurub. Təşkilat 2021-ci ili 71 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Optimal Finance BOKT"ın xalis mənfəəti 2021-ci illə müqayisə 2022-ci ildə 6 dəfə artıb.
Marja.az xəbər verir ki, "Optimal Finance BOKT"ın faiz gəlirləri 2021-ci ildə 368 min manat ikən, 2022-ci ildə 985 min manata yüksəlib (2,7 dəfə artıb).
Ötən il "Optimal Finance BOKT"ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş cəmi kreditlər) 336 min manat və ya 11,6% artaraq 2 milyon 266 min manata yüksəlib.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən 29 dekabr 2020-ci il tarixdə verilmiş BKT-37 nömrəli lisenziya əsasında fəaliyyət göstərən "Optimal Finance Bank Olmayan Kredit Təşkilatı" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin 2022-ci il üçün kənar auditor tərəfindən təsdiqlənmiş illik maliyyə hesabatı ilə aşağıda tanış ola bilərsiniz.