Banklar     Tarix: 31 may 2024
ABB-nin yeni törəmə şirkəti təsis edilib
ABB-nin (Azərbaycan Beynəlxalq Bankı) 1 mln. manat nizamnamə kapitalı ilə yeni törəmə şirkəti təsis edilib. xəbər verir ki, yeni təsis edilən şirkət "ABB-İnnovasiya" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətidir. Şirkət 19 mar
Expressbankda Daun Sindromu Günü keçirilib
Müasir dünyada uğurlu şirkətlərin əsas dəyərlərindən biri inklüzivlik və bərabər imkanların təmin olunmasıdır. Expressbank bu istiqamətdə gördüyü işlərlə cəmiyyətimizin sosial inkişafını daim dəstəkləməyə xidmət edir. İnklüzi
Azərbaycanda 9 bağlanmış bankın əmlakları hərraca çıxarılır
Aprelin 1-də "Bakı Hərrac Mərkəzi" MMC-də ləğv prosesində olan "Günay Bank", "NBC Bank", "Zamin Bank"ASC-lərin, aprelin 2-də "Atra Bank" ASC-nin, aprelin 9-da isə "Texnik
Mərkəzi Bank valyuta hərracları ilə bağlı açıqlamları "aktual hesab" etmir
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) həftədə iki dəfə – çərşənbə axşamı və cümə axşamı keçirdiyi valyuta hərraclarının nəticələrini artıq ictimaiyyətə açıqlamır. Bu barədə AMB-dən -ın sorğusuna cavab olaraq məlumat verib. Bankda
Azərbaycanda meyvə bağlarına aqrar sığorta ödənişləri 18 dəfə artıb
Azərbaycanda dövlət dəstəyiilə tətbiq edilən aqrar sığorta mexanizmindən faydalanan fermerlərin sayı və onlara ödənişlər kəskin artıb. . Aqrar Sığorta Fondunun məlumatına görə, sıbğorta ödənişlərinin artımı özünü xüsusil
Azərbaycanın tədiyə balansında $438 mln. kəsir yaranıb
2024-cü ildə Azərbaycanın tədiyyə balansının kəsiri 438.1 milyon ABŞ dolları təşkil edib. bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankına istinadən xəbər verir. Halbuki, 2023-cü ildə tədiyyə balansında 5 milyard 356.4 milyon dolla
Bayram günlərində bankların iş qrafiki açıqlandı
20 – 31 mart 2025–ci tarixləri olan qeyri-iş günlərində bankların və "Azərpoçt" MMC-nin bəzi filial və şöbələri, habelə valyuta mübadilə məntəqələri fəaliyyət göstərəcəklər. Bu barədə Mərkəzi Bank məlumat yayıb
"PAŞA Sığorta" 2024-cü il üzrə qazancını açıqladı
"PAŞA Sığorta" ASC 2024-cü ili 42 milyon 31 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 35 milyon 489 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "PAŞA Sığorta"nın xalis mənfəət
Ziraat Bank Azərbaycan "Seyf qutuları" xidmətinin əhatə dairəsini genişləndirir
Novruz bayramı yaxınlaşır və hər kəsin fikri həm sevinc dolu hazırlıqlarda, həm də qiymətli əşyalarının təhlükəsizliyindədir. Bayram günlərində müvəqqəti səfərlərdə və ya evdən uzaqda olarkən, əşyalarınızın qorunması ço