"PASHA Bank Cup VI" yarışının qalibləri müəyyən olub
®Ölkənin aparıcı korporativ maliyyə institutu "PAŞA Bank" tərəfindən keçirilən növbəti "PASHA Bank Cup" müsabiqəsi başa çatıb.
29 sentyabrda Bakı Mühəndislik Universitetində keçirilən final mərhələsində qüvvəsini sınayan 68 iştirakçıdan kateqoriyalar üzrə ümumilikdə 12 qalib seçilib.
Tədbirdə çıxış edən "PAŞA Bank"ın idarə heyətinin üzvü Calal Orucov ölkədə İT sahəsində təhsil alan, eləcə də çalışan bacarıqlı kadrları üzə çıxarmaq istiqamətindəki fəaliyyətindən və "PASHA Bank Cup" müsabiqəsinin bu istiqamətdəki mühüm rolundan danışıb.
"Bu sahə ölkəmiz üçün ən strateji istiqamətlərdən biridir. "PAŞA Bank" olaraq, informasiya texnologiyaları, informasiya təhlükəsizliyi, kiber təhlükəsizlik və rəqəmsal mühəndislik sahələrində tədbirlərin təşkilini davam edəcəyik. Ölkəmizdəki təhsil ocaqları ilə yaxından əməkdaşlıq edərək, gənclər arasında bu sahəyə daha çox maraq yaratmağı hədəfləyirik,"deyə, C.Orucov qeyd edib.
"PASHA Bank Cup VI" yarışının qalibləri: