"Avropa şirkətləri 9 ildə Azərbaycana 20 milyard dollardan çox investisiya qoyub"
"Son 9 ildə Avropa şirkətləri Azərbaycana 20 milyard ABŞ dollarından artıq investisiya yatırıb".
biznes və maliyyə xəbərləri portalı Report-a istinadən xəbər verir ki, bunu bu gün Avropa İttifaqı (Aİ) və Dünya Bankı (DB) Azərbaycan üçün Çevik Texniki Yardım Aləti (AZTAF) üzrə İnzibati Sazişin imzalanması mərasimində Azərbaycan iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev deyib.
Onun sözlərinə görə, Azərbaycan Şərq Tərəfdaşlığı proqramı çərçivəsində də Avropa İttifaqı ilə sıx əməkdaşlıq edir: "Azərbaycan Şərq Tərəfdaşlığı proqramı çərçivəsində 55-ə yaxın tvinninq layihəsini icra edib. Biz həmçinin Dünya Bankı ilə də nəqliyyat, kənd təsərrüfatı, meliorasiya, sosial sahə və başqa sahələrdə sıx əməkdaşlıq edirik. Dünya Bankı bu vaxta qədər Azərbaycana təxminən 96 layihə üzrə 20 milyon ABŞ dolları dəyərində texniki dəstək verib".
Azərbaycan 1992-ci ildən Dünya Bankının üzvüdür. Bu günədək bank 50-dən çox layihənin həyata keçirilməsi üçün Azərbaycana ümumilikdə 3,5 milyard ABŞ dolları məbləğində kredit ayırıb. /fed.az
AIIF-2025 çərçivəsində 10 milyard dollarlıq sənədlər imzalanıb - YENİLƏNİB
22-23 sentyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin himayəsi altında Bakıda "Parçalanmış qlobal iqtisadiyyatda Şərq-Qərb, Şimal-Cənub əlaqələrinin gücləndirilməsi" mövzusunda Birinc
"White Hill Capital" fondunun nizamnamə kapitalı açıqlanıb
"White Hill Capital" nizamnamə kapitalı ilkin olaraq İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) tərəfindən maliyyələşmə çərçivəsində formalaşacaq. Azərbaycanda yeni vençur maliyyələşmə şirkəti yaradılıb. xəbə
İnvestor tapmaq biznesə başlamaq və onu idarə etmək üçün ən böyük problemlərdən biridir. Çünki bəzi yaxşı bizneslər investor olmadığı üçün yaradıla bilmir və nəticədə ideyalar batır. İnvestor axtarışlarınızın yaxşı nəticələnməs
"İtaliyada iki külək layihəsi inkişaf etdiririk"
Türkiyənin IC Enterra Renewable Energy (Yenilənəbilən)şirkəti ilin birinci yarısında bərpa olunan mənbələrdən elektrik enerjisi istehsalını 12,6 faiz artırıb. xəbər verir ki, şirkət təxminən 500 MVt quraşdırılmış gücü ola
Azərbaycan Özbəkistan iqtisadiyyatına 183,5 milyon ABŞ dolları sərmayə qoyub
"İqtisadi-ticari əməkdaşlığın dinamikası tam məmnunluq doğurur və onun səviyyəsinin daha da artmasına kömək edir. Hər iki tərəf qarşılıqlı əməkdaşlığı genişləndirmək üçün əhəmiyyətli səylər göstərir, yeni layihələr irəl
Strateji investisiya layihələri üzrə investisiya təşviqi sənədinin veriləcəyi müddət müəyyənləşib - FƏRMAN
Azərbaycan Prezidentinin müəyyən etdiyi istiqamətlər üzrə həyata keçirilən strateji investisiya layihələrini təqdim edən hüquqi şəxslərə və fərdi sahibkarlara investisiya təşviqi sənədi 2023-cü il yanvarın 1-dən 6 il ərzind
"Əmin edirəm ki, ölkəmizə yönələn bütün sərmayələr qorunacaq"
Azərbaycan investisiya üçün sabit və etibarlı məkandır. Azərbaycan Avropa banklarından ala bilmədiyi pulu – ƏRƏBLƏRDƏN ALACAQ – İMZALANMA. xəbər verir ki, bunu Baş nazirin müavini Samir Şərifov Bakıda keçirilən 1-ci Azərbayca