Fevralın 10-da Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin iclası keçirilib. Azərbaycan iqtisadiyyatına xarici investisiya qoyuluşu 28% artıb.  biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, iclas
Xarici vençur fondu Azərbaycan bazarına daxil olur, yeni şirkəti təsis olunacaq
"PAŞA Holdinq"in təşkilatçılığı ilə keçirilən "INMerge" İnnovasiya Sammiti çərçivəsində "White Hill Capital" vençur fondu ilə İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) arasında yeni vençu
Monteneqro şirkətlərini Azərbaycana yatırım etməyə dəvət etdi
Azərbaycan hökuməti Monteneqro şirkətlərini Azərbaycana yatırım etməyə dəvət edib. . xəbər verir ki, bu məsələ dekabrın 20-də maliyyə naziri, Azərbaycan və Monteneqro Hökumətləri arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanı
Qazaxıstandan Azərbaycana investisiyalar 4 dəfə artıb
2025-ci ilin ilk rübündə Azərbaycana Qazaxıstandan 5 milyon 871 min ABŞ dolları həcmində birbaşa xarici investisiya yönəldilib. Almaniya Azərbaycana yatırımları 61% artırıb. bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankına istinadə
Bu ilin yanvar-sentyabr aylarında Azərbaycanda əsas kapitala 13 milyard 048,1 milyon manat məbləğində, yaxud əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 1 % çox investisiya yönəldilib. bu barədə Dövlət Statistika Komitəsin
Dövlət istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib
Noyabrın 13-də "Bakı Fond Birjası" QSC-də Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0201120034 ISIN kodlu, tədavül müddəti 720 gün olan dövlət istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib. xəbər veri
Süni torpaq sahələrində investisiya fəaliyyəti ilə bağlı dəyişiklik qəbul edildi
Milli Məclis Xəzər dənizinin (gölünün) Azərbaycana mənsub olan bölməsində süni torpaq sahələrində kazino oyunlarının təşkilinə icazə verilməsini son oxunuşda qəbul edib. xəbər verir ki, bununla bağlı Mülki, Cinayət, İnzibat