Serbiyadan Azərbaycan iqtisadiyyatına yatırılan investisiyaların həcmində kəskin artım qeydə alınıb. Qırğızıstandan Azərbaycana pul axını xeyli sürətləib. biznes və maliyyə xəbərləri portalı bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankın
ADB Azərbaycana 2,5 milyard dollar investisiya yatıracaq
Asiya İnkişaf Bankının (ADB) prezidenti Masato Kanda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə görüşüb. Görüşdə ADB-nin Azərbaycanın inkişaf prioritetlərinə strateji dəstəyi, ölkənin Mərkəzi Asiya və Avropanı birləşdirən nəqliyyat
ADB: "Azərbaycanda həm dövlət, həm də özəl şirkətlərə investisiya etməyə hazırıq"
Asiya İnkişaf Bankı (ADB) Azərbaycanda həm dövlət, həm də özəl şirkətlərə investisiya etməyə hazırdır. ADB Azərbaycana 2,5 milyard ABŞ dollarına qədər investisiya yatıracaq. xəbər verir ki, Asiya İnkişaf Bankı (AİB) Azərbayca
Azərbaycan indiyədək Qazaxıstana - 225 MİLYON DOLLAR YATIRIB
"Bu günə qədər ölkədə Qazaxıstan kapitalının iştirakı ilə 250-yə yaxın kommersiya qurumu qeydiyyata alınıb ki, bu da investisiya iqliminə yüksək etimad səviyyəsini təsdiqləyir və iqtisadi əməkdaşlığın daha da genişləndirilməs