Bu il əsas kapitala 11,2 milyard manat investisiya yönəldilib
Bu il əsas kapitala 11,2 milyard manat investisiya yönəldilib2024-cü ilin yanvar-avqust aylarında əsas kapitala 11 milyard 216,9 milyon manat məbləğində, yaxud əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 1,7% çox investisiya yönəldilib.
Azərbaycanda pərakəndə ticarət dövriyyəsi 37 milyard manaı keçdi
Bu barədə FED.az Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir.
Qeyd edilib ki, neft-qaz sektoruna yatırılmış investisiyaların həcmi 2,4 faiz azalmış, qeyri neft-qaz sektoruna yönəldilən investisiyaların həcmi isə 3,9% artıb. İstifadə olunmuş investisiyanın 5587 milyon manatı və ya 49,8%-i məhsul istehsalı sahələrinə, 4287,3 milyon manatı (38,2 faizi) xidmət sahələrinə, 1342,6 milyon manatı (12%-i) isə yaşayış evlərinin tikintisinə sərf olunmuşdur. Əsas kapitala yönəldilmiş investisiyaların 9315,8 milyon manatını və ya 83,1%-ni daxili investisiyalar təşkil etmişdir. Əsas kapitala yönəldilmiş investisiyaların 8090,5 milyon manatı və ya 72,1%-i bilavasitə tikinti-quraşdırma işlərinin yerinə yetirilməsinə sərf olunub.
İnvestisiya     Tarix: 21 noyabr 2024
Pakistan Azərbaycanla qarşılıqlı ticarətin artırılmasında və bir sıra sahələrdə əməkdaşlığın inkişafında maraqlıdır. Pakistan vətəndaşı Azərbaycanda 100 min manat sərmayə ilə şirkət yaradıb. xəbər verir ki, bu barədə Pakistanı
100 milyard dollarlıq aktivləri idarə edən şirkət Azərbaycanın da pullarını idarə etmək istəyir
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 13-də texnologiya sektorunda alternativ investisiyaların idarə edilməsi üzrə fəaliyyət göstərən ən nüfuzlu investisiya şirkətlərindən biri olan "Vista Equity Partners"
Qlobal birbaşa xarici investisiyalar azalıb - DETALLAR
Qlobal birbaşa xarici investisiyaların həcmində azalma müşahidə edilib. Bakıda startaplar üçün investisiya forumu keçiriləcək. xəbər verir ki, 2024-cü il Dünya İnvestisiya Hesabatına görə, qlobal birbaşa xarici investisiyala
Azərbaycanda investisiya təşviqi sənədinin alınması üçün tələblər yumşaldılıb
İqtisadiyyat Nazirliyinin Kollegiyası "İnvestisiya təşviqi sənədinin alınması üçün ərizənin forması"nda dəyişiklik edib. Kredit təşkilatları girov əmlaka görə əlavə vergi xərcindən - AZAD OLUNUR. xəbər verir ki