İnvestisiya     Tarix: 21 noyabr 2024
Pakistan Azərbaycana 2-3 milyard dollarlıq investisiya portfeli təqdim edəcək
Pakistan Azərbaycana təqdim etmək üçün 2-3 milyard ABŞ dolları dəyərində investisiya portfeli hazırlayıb. AZAL Bakıdan Kəraçiyə ilk reysini həyata keçirib - FOTOLAR. xəbər verir ki, bu barədə Pakistan KİV-ləri məlumat yayıb
Pakistan Azərbaycanla qarşılıqlı ticarətin artırılmasında və bir sıra sahələrdə əməkdaşlığın inkişafında maraqlıdır. Pakistan vətəndaşı Azərbaycanda 100 min manat sərmayə ilə şirkət yaradıb. xəbər verir ki, bu barədə Pakistanı
Azərbaycanla Səudiyyə Ərəbistanı arasında qarşılıqlı investisiyaların təşviqi müzakirə edilib. FED.a xəbər verir ki, bunu iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında bildirib. "Səudiyy
Prezident investisiya müqaviləsinə dair sənədi təsdiqlədi - SƏRƏNCAM
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Hökuməti, "ACWA Power Azerbaijan Renewable Energy" MMC və "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC arasında İnvestisiya müqaviləsinə dair Birbaşa Razılaşma"n
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 13-də texnologiya sektorunda alternativ investisiyaların idarə edilməsi üzrə fəaliyyət göstərən ən nüfuzlu investisiya şirkətlərindən biri olan "Vista Equity Partners"
Qlobal birbaşa xarici investisiyaların həcmində azalma müşahidə edilib. Bakıda startaplar üçün investisiya forumu keçiriləcək. xəbər verir ki, 2024-cü il Dünya İnvestisiya Hesabatına görə, qlobal birbaşa xarici investisiyala
Azərbaycanda investisiya təşviqi sənədinin alınması üçün tələblər yumşaldılıb
İqtisadiyyat Nazirliyinin Kollegiyası "İnvestisiya təşviqi sənədinin alınması üçün ərizənin forması"nda dəyişiklik edib. Kredit təşkilatları girov əmlaka görə əlavə vergi xərcindən - AZAD OLUNUR. xəbər verir ki
Avropa Bankının Azərbaycana ümumi investisiyaları artıb
Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) bu ilin fevralın 28-ə Azərbaycandakı aktiv portfelinin həcmi əvvəlki ayla (yanvar ayı) müqayisədə 0,37% və ya 4 mln. avro artaraq 1 mlrd. 86 mln. avroya çatıb. İcra edilən akti
Azərbaycanın kapital bazarlarının inkişafında xüsusi rolu olan sektorunun lideri "PAŞA Kapital" potensial investorlar üçün yeni fürsətlər təqdim edən xüsusi kampaniyaya start verir. "PAŞA Kapital"dan xüsus