Xəbərlər     Tarix: 10 avqust 2024
Qlobal neft hasilatının artım tempinin yavaşlayacağı proqnozlaşdırılır
ABŞ-nin Energetika Nazirliyi yanında Energetika İnformasiyası Administrasiyası (EIA) 2024-2025-ci illər üçün maye karbohidrogenlərin gündəlik qlobal hasilatı üzrə proqnozunu açıqlayıb. EIA-nın aylıq hesabatına əsasən, b
Beynəlxalq Enerji Agentliyi qlobal neft tələbatı üzrə proqnozunu açıqlayıb
Beynəlxalq Enerji Agentliyi (IEA) 2024-2025-ci illər üçün qlobal neft tələbi üzrə proqnozunu yeniləyib. Agentliyin aylıq hesabatına istinadən verdiyi məlumata görə, 2024-cü ildə gündəlik qlobal neft tələbatı 970 min bare
"Kazmortransflot" şirkəti ("KazMunayQaz"ın törəmə şirkəti) bu ilin yanvar-iyul aylarında Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu (TBNM) ilə 25.5 min ədəd iyirmi fut tutumlu konteynerin (TEU) daşınmasın
"Google" yeni Pixel 9 smartfon modellərini təqdim edib – Qiymətlər
"Google" illik təqdimatında yeni məhsul və xidmətlərini təqdim edib, bu barədə -ya istinadən xəbər verir. Qeyd edək ki, şirkət Pixel 9 smartfon modellərini, Pixel Watch 3 ağıllı saatını və Pixel Buds Pro 2 qulaqlıqların
ABŞ-nin kommersiya neft ehtiyatları 430 mln. bareli ötüb
Ötən həftənin yekunlarına görə, ABŞ-də kommersiya neft ehtiyatları 1 357 min barel artaraq 430 678 min barel təşkil edib. Bu barədə ABŞ-nin Energetika Nazirliyi yanında Energetika İnformasiyası Administrasiyasının (EIA) dər
Azərbaycan avqustda "OPEC+" kvotasından 8,5 min tondan artıq geri qalıb
Bu ilin avqust ayında Azərbaycanda gündəlik neft (kondensatla birlikdə) hasilatı 80 589 ton olub. Energetika Nazirliyindən verilən məlumata görə, bunun 65 681 tonunu xam neft, 14 908 tonunu kondensat təşkil edib. Qeyd edə
Rusiyanın Kursk vilayətində gedən döyüşlər təbii qazın qiymətini artırıb
Rusiyanın Kursk vilayətinin Sudja rayonunda Ukrayna qoşunları ilə Rusiya qüvvələri arasında baş verən döyüşlər həm təbii, həm də sıxılmış qazın qiymətini illik pik həddə çatdırıb. Bu barədə "Qazprom"un rəsmi nümayəndəs
"YouTube" Rusiyada fəaliyyətini dayandırıb
"YouTube" Rusiyada fəaliyyətini dayandırıb, bu barədə -ya istinadən xəbər verir. Stolüstü kompüterlərdə videohostinq fəaliyyətini dayandırıb, mobil cihazlarda da "Youtube"u açarkən problemlər müşahid
Azərbaycan nefti ucuzlaşıb
Dünya bazarlarında "Azeri Light" (CIF) markalı Azərbaycan nefti cüzi ucuzlaşıb. xəbər verir ki, Azərbaycan neftinin 1 barelə olan qiyməti 0.17 ABŞ dolları və ya 0.2% azalaraq 84.49 dollarına bərabər olub