"FİNOKO" Bank Olmayan Kredit təşkilatı Açıq Səhmdar Cəmiyyəti (FİNOKO BOKT) 2024-cü ilin birinci yarısını (yanvar-iyun) 29 min manat xalis zərər ilə başa vurub. Təşkilat 2023-cü ilin eyni dövrünü 65 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
FAİZ GƏLİRLƏRİ AZALIB
Marja.az xəbər verir ki, 2023-cü ilin birinci yarısında "FİNOKO" BOKT-ın faiz gəlirləri 2 milyon 936 min manat ikən, 2024-cü ilin birinci yarısında 2 milyon 598 min manata düşüb (338 min manat və ya 11,5% azalıb).
KREDİT PORTFELİ KİÇİLİB
30 İyun 2023-cü il tarixində "FİNOKO" BOKT-ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 22 milyon 260 min manat ikən, 30 iyun 2024-cü il tarixində 21 milyon 454 min manat təşkil edib (806 min manat və ya 3,6% azalıb).
Təşkilat 2024-cü ilin birinci yarısında 10 nəfər işçisini ixtisar edib. Belə ki, ötən ilin sonunda "FİNOKO" BOKT-ın işçilərinin sayı 100 nəfər ikən, 30 iyun 2024-cü il tarixində 90 nəfər olub.
"FİNOKO" BOKT ASC-nin səhmdarları Əliyev Elçin Rəşid oğlu (50%), Əliyev Elmar Rəşid oğludur (50%).