Gömrük bəyan olunmamış külli miqdarda dərman preparatları aşkar edib
Gömrük bəyan olunmamış külli miqdarda dərman preparatları aşkar edibTovuz Gömrük İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən külli miqdarda dərman preparatlarının qanunsuz yolla ölkə ərazisinə gətirilməsi cəhdinin qarşısı alınıb.
Marja.az Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadən xəbər verir ki,  idarənin əməliyyat və təhqiqat şöbəsinə daxil olan əməliyyat məlumatı əsasında Gürcüstanla sərhəddə yerləşən "Qırmızı Körpü" gömrük postunda Türkiyə Respublikasından gələn Azərbaycan Respublikası vətəndaşının idarə etdiyi yük nəqliyyat vasitəsinə gömrük yoxlaması həyata keçirilib. Yoxlama zamanı nəqliyyat vasitəsinin qoşqusundan gömrük orqanına bəyan olunmamış 18 karton qutudan 147 adda külli miqdarda dərman preparatları aşkar olunaraq götürülüb.
Gömrük bəyan olunmamış külli miqdarda dərman preparatları aşkar edibGömrük bəyan olunmamış külli miqdarda dərman preparatları aşkar edib