İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) "İxrac icmalı"nın 2026-cı ilin yanvar sayına dair ilkin rəqəmləri təqdim edib. Marja xəbər verir ki, İcmala əsasən, 2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında
"Azexport" portalı 2026-cı il üçün ilk ixrac sifarişini ABŞ-nin Kaliforniya ştatından aldı
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin "Azexport" portalı 2026-cı il üçün ilk ixrac sifarişini Amerika Birləşmiş Ştatlarının Kaliforniya ştatından qəbul edib. "Azexport" portalının rəhbər
Rusiya Mərkəzi Bankının Direktorlar Şurası fevralın 13-də keçirilən iclasında əsas faiz dərəcəsini 50 baza bəndi (0,50 faiz bəndi) azaldaraq illik 16%-dən 15,5%-ə endirib. xəbər verir ki, bu barədə tənzimləyicinin məlumatınd
11 ayda dövlət büdcəsindən 292,7 milyon manat geri qaytarılıb
2025-ci ilin yanvar–noyabr aylarında dövlət büdcəsindən fiziki və hüquqi şəxslərə ümumilikdə 292 milyon 704,3 min manat məbləğində vəsait geri qaytarılıb. Maliyyə Nazirliyinin yaydığı məlumata görə, geri qaytarılan vəsaitlə
"ƏDV geri al" layihəsi çərçivəsində 191 milyon manatdan çox vəsait istehlakçılara qaytarılıb
2025-ci il ərzində ölkə ərazisində pərakəndə ticarət, ictimai iaşə fəaliyyəti göstərən şəxslərdən alınmış mallara (neft və qaz məhsulları, avtomobillər, alkoqollu içkilər və tütün məmulatları istisna olmaqla), teatr tamaşaları
Azərbaycanın dövlət borcunun məbləği açıqlanıb
1 yanvar 2026-cı il tarixinə Azərbaycan Respublikasının dövlət borcunun (xarici və daxili) ümumi məbləği 25 milyard 987,5 milyon manat və ya 2025-ci il üzrə 129 milyard 94 milyon manat məbləğində ümumi daxili məhsulun (ÜDM