Çərşənbə günü səhər Avrozonada inflyasiya ilə bağlı yekun məlumatların dərc olunması ərəfəsində EURUSD valyuta cütlüyü bahalaşır. Avro/dollar məzənnəsi günü 1.1112 səviyyəsində başlasa da, hal-hazırda 1.1120 səviyyəsində ticarət olunur. Eyni zamanda, USDJPY cütlüyü ötən gün ərzində 139.570 həddindən 142.460 həddinə qədər bahalaşsa da, bugün bir qədər ucuzlaşdı və hal-hazırda 141.340 səviyyəsində ticarət olunur. Dollar indeksi isə 0.05% zəifləyərək 100.84 bənd təşkil edir.
ABŞ-da açıqlanan statistik məlumatlara əsasən, iyul ayı ilə müqayisədə avqust ayında ölkədə Sənaye Sektorunda İstehsal Həcmi 0.8% artıb. Analitiklər göstəricilərin aylıq ifadədə 0.2% artacağını proqnozlaşdırmışdırlar. Bundan əlavə, iyul ayı ilə müqayisədə avqust ayında ABŞ-da Pərakəndə Satış Dövriyyəsinin Həcmi 0.1% artıb. Ekspertlər isə, əksinə, aylıq ifadədə göstəricinin 0.2% azalacağını ehtimal edirdilər