Xəbərlər     Tarix: 13 avqust 2024
"Huawei" ikili OLED ekranlı MatePad Pro planşetini təqdim edib
Çinin "Huawei" şirkəti planşetlərinin yeni nəslini – 12.2 düymlük MatePad Pro və 12 düymlük MatePad Air-i təqdim edib. Cihazlar avqustun 13-də Çində müvafiq olaraq 600 və 420 dollar qiymətinə satışa çıxarılacaq
"Fitch" beynəlxalq reytinq agentliyi Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) uzunmüddətli emitentin defolt reytinqini (IDR) və yüksək təminatsız reytinqini "BB+" səviyyəsindən "BB-" səviyyəsin
Azərbaycanda xam neft hasilatı 2024-cü ilin ilk yeddi ayında 16 milyon 950.1 min ton olmaqla öncəki illə müqayisədə azalıb. bunu Dövlət Statistika Komitəsinə istinadla xəbər verir. 2023-cü ilin müvafiq dövründə neft hasilat
"Google" yeni Pixel 9 smartfon modellərini təqdim edib – Qiymətlər
"Google" illik təqdimatında yeni məhsul və xidmətlərini təqdim edib, bu barədə -ya istinadən xəbər verir. Qeyd edək ki, şirkət Pixel 9 smartfon modellərini, Pixel Watch 3 ağıllı saatını və Pixel Buds Pro 2 qulaqlıqların