İnvestisiya     Tarix: 27 noyabr 2024
Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya qoyuluşu - 24% AZALIB
2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında əsas kapitala 2008,9 milyon manat məbləğində investisiya yönəldilib. Azərbaycanda pərakəndə ticarət dövriyyəsi 4 %-ə yaxın böyüyüb. bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbə
2024-cü ilin yanvar-avqust aylarında əsas kapitala 11 milyard 216,9 milyon manat məbləğində, yaxud əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 1,7% çox investisiya yönəldilib. Azərbaycanda pərakəndə ticarət dövriyyəsi 37 milyar
Azərbaycana ən çox investisiya yatırımı edən ölkələrin adları - MƏLUM OLUB
2024-cü ilin 9 ayı ərzində ölkədə xarici müəssisə və təşkilatlar tərəfindən əsas kapitala investisiya axınları davam edib. AMB: Valyuta ehtiyatları 3 illik idxalı maliyyələşdirməyə kifayət edir.  bu barədə Azərbaycan Mərkəz
İsveçrənin Davos kurortunda keçirilən Dünya İqtisadi Forumunda Azərbaycanı təmsil edən iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov beynəlxalq şirkətlərlə perspektivli görüşlərini davam etdirir. . Mikayıl Cabbarov "Bank of America"nı
Səudiyyə Ərəbistanı, Məkkə və Mədinədə daşınmaz əmlaka sahib olan səhmdar şirkətlərə xarici investorların sərmayə qoymasına icazə verəcəyini açıqlayıb. Bu qərar, dini şəhərlərdəki layihələrə likvidliyi artırmaq və qloba
Pakistan Azərbaycana təqdim etmək üçün 2-3 milyard ABŞ dolları dəyərində investisiya portfeli hazırlayıb. AZAL Bakıdan Kəraçiyə ilk reysini həyata keçirib - FOTOLAR. xəbər verir ki, bu barədə Pakistan KİV-ləri məlumat yayıb
Avropa Bankının Azərbaycana ümumi investisiyaları artıb
Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) bu ilin fevralın 28-ə Azərbaycandakı aktiv portfelinin həcmi əvvəlki ayla (yanvar ayı) müqayisədə 0,37% və ya 4 mln. avro artaraq 1 mlrd. 86 mln. avroya çatıb. İcra edilən akti