Yeni layihə - Sərnişinlər hansı istiqamətə hansı müddətdə çatacaqlarını təyin edəcəklərBakı metrosunun yeni mobil əlavəsinin yaradılması üzərində iş aparılır.
Biznes.az xəbər verir ki, bu barədə məlumat verən "Bakı Metropoliteni" QSC-nin ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Bəxtiyar Məmmədovun sözlərinə görə, bu çox unikal bir layihə olacaq:
"Mobil tətbiq vasitəsilə qatarların gəlib-getmə vaxtını izləmək mümkün olacaq. Sərnişinlər hansı istiqamətə hansı müddətdə çatacaqlarını təyin edə biləcəklər. Eyni zamanda tətbiq vasitəsilə sərnişinlərə getmək istədikləri ünvana uyğun optimal metro marşrutları təklif ediləcək. Bir sözlə, tətbiqdə sərnişinlərin metro üzrə marşrutları daha rahat müəyyən etməsi, stansiyaların giriş-çıxışlarında olan istiqamətlərlə bağlı məlumat alması üçün imkanlar yaradılacaq, metroda hərəkətin optimal vaxt müddətləri və digər bütün yeniliklər təqdim olunacaq".