İnvestisiya     Tarix: 17 oktyabr 2024
BP Azərbaycanda sosial layihələrə xərclərini 3 dəfə artırıb
Bu ilin birinci yarısında BP şirkəti və onun əməliyyatçısı olduğu birgə layihələrdəki tərəfdaşları sosial investisiya layihələrinə Azərbaycanda təqribən 0,5 milyon ABŞ dollarından artıq vəsait xərcləyiblər. "Şahdəniz"
Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya edən ölkələrin adları açıqlanıb
2024-cü il ərzində xarici maliyyə mənbələrindən əsas kapitala 3,3 milyard manat investisiya olunub. İranın Azərbaycana yatırdığı investisiyalar açıqlanıb - MƏBLƏĞLƏR. xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankını
Maskın "xAI" startapının dəyəri 40 milyard dolları keçib
İlon Maskın "xAI" startapının dəyəri yeni investisiya raundunda 6 milyard dollar cəlb etdikdən sonra 40 milyard dolları keçib. . İlon Mask dünyanın ən zəngin adamı rekordunu qırıb. xəbər verir ki, ABŞ Qiymətli Kağızla
Alman höküməti çip istehsalına 2 milyard avro sərmayə yatıracaq
Alman hökuməti, yarımkeçirici sənayesini inkişaf etdirmək və ölkənin çip istehsal imkanlarını gücləndirmək məqsədilə təxminən 2 milyard avro (2,11 milyard dollar) ayırmağı planlaşdırır. . "Amazon" "OpenAI"ı
Texnologiya nəhəngi süni intellektə 75 milyard dollar investisiya qoyacaq
Dünyanın nəhəng çip istehsalçısı Cənubi Koreyanın SK Hynix şirkəti 2028-ci ilə qədər çip biznesini gücləndirmək üçün süni intellektə yönəlmiş 74,6 milyard dollar sərmayə qoyacaq. Amazon süni intellektə 100 milyard dolla
"PAŞA Kapital"dan xüsusi kampaniya: "Qlobal birjalarda indi 100 USD ilə ticarətə başla!"
Azərbaycanın kapital bazarlarının inkişafında xüsusi rolu olan sektorunun lideri "PAŞA Kapital" potensial investorlar üçün yeni fürsətlər təqdim edən xüsusi kampaniyaya start verir. "PAŞA Kapital"dan xüsus
"Ötən il güzəştli kredit hesabına 3 276 investisiya layihəsi maliyyələşdirilib"
Sahibkarlıq subyektlərinin maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsi məqsədilə 2023-cü ildə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Sahibkarlığın İnkişafı Fondu tərəfindən ümumi dəyəri 459,9 milyon manat olan 3 276 investisiy
"Azərbaycan şirkətləri Gürcüstanın bir nömrəli investorudur"
Azərbaycan şirkətləri Gürcüstanın bir nömrəli investorudur. Gürcüstanda yeni qaz xətləri SOCAR-a satılacaq. xəbər verir ki, bunu Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov yanvarın 16-da gürcüstanlı həmkarı Maka Boçorişvil
Özbəkistan şirkəti Azərbaycana 93 milyon manat investisiya yatıracaq
Özbəkistana məxsus "Tukımachı Sanoat Tekstıl" MMC Azərbaycanda 5 müəssisənin yaradılmasına 92,5 milyon manat investisiya yatıracaq. Azərbaycanda 90-dan çox Özbəkistan şirkəti qeydiyyatdan keçib. xəbər verir ki