ABŞ Ticarət Palatası, ABŞ Dövlət Departamenti və Ticarət Nazirliyi ilə birlikdə Azərbaycana ilk dəfə ikitərəfli biznes missiyası təşkil edir. ABŞ "Tramp Marşrutu"nun hazırlıq mərhələsinə bu qədər investisiya yatıracaq
Trendyol və PAŞA "Holding"in təşəbbüsü ilə 12 mindən çox ağac əkilib - FOTOLAR
Türkiyənin aparıcı e-ticarət platforması və dünyanın ən böyük e-ticarət platformalarından biri Trendyol "PAŞA Holding"lə birlikdə ölkə ərazisində həyata keçirdiyi genişmiqyaslı ağacəkmə kampaniyasının ikinci mərhələsin
247 biznesə "Startap" şəhadətnaməsi verilib - Mənfəət və ya gəlir vergisindən 3 il azaddırlar
2025-ci ildə 125 mikro və kiçik sahibkarlıq subyekti "Startap" şəhadətnaməsi almaq üçün Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinə (KOBİA) müraciət edib. Azərbaycanda daha 18 KOB subyekti "Startap" şəhadətnaməs
"Our Orchards" MMC daha da kiçildi - KAPİTALI AZALDILDI
"Our Orchards" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti (VÖEN: 7701735151) nizamnamə kapitalının 300 min manat azaldılaraq 1 milyon 400 min manat məbləğində müəyyən edildiyini elan edir. "Azərmetalinvest"in səhmdarlar
Azərbaycanda Sahibkarlıq Məcəlləsinin qəbul edilməsi təklif olunur
Azərbaycanda Sahibkarlıq Məcəlləsi qəbul edilməlidir. Bu il sahibkarlıq fəaliyyətinə 3,3 milyard manat güzəşt tətbiq olunacaq.  biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir  ki, bunu Milli Məclisin bu gün keçirilən plena
Azərbaycanda daha iki tibbi qurum nizamnamə kapitalını 2,4 milyon manat azaldır
2 saylı Psixonevroloji Sosial Xidmət Müəssisəsindən sonra 3 və 4 saylı Psixonevroloji Sosial Xidmət Müəssisəsiləri də  nizamnamə kapitalını kəskin azaldır. Şamaxıdakı dövlət qurumu nizamnamə kapitalını 2,4 milyon manat azaldır
1,8 milyon manatlıq şirkət ləğv olunur
"Azərşin" Açıq Səhmdar Cəmiyyəti ləğv olunduğunu elan edir. Azərbaycanda 100 min manatlıq sərmayə ilə yeni şirkət yaradılıb. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, kreditorlar iki ay ərzində tələblərin
"Sirab" və "Badamlı"nın sahibi daha bir şirkət yaradıb
13 noyabr 2025-ci il tarixində İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti "Sirab Mineral Sular" MMC-ni (VÖEN: 0201760241) qeydiyyata alıb. Azərbaycanda şirkətin rəhbərliyi ləğv edilir - YENİ BAŞ DİREKTO
"Goldenpay" təşkilati-hüquqi formasını dəyişir
"Goldenpay" ASC təşkilati-hüquqi formasını dəyişir. "Az-Ros Garden" və "Şirin Aqro" MMC-yə çevrilir - SƏHMLƏR DÖVRİYYƏDƏN ÇIXARILIR. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, şirkət