"Bitcoin"in qiyməti 1.5 ildə ilk dəfə 34 min dolları keçib
"Bitcoin"in qiyməti təxminən 1.5 ildə ilk dəfə 34 000 dolları ötüb. Qeyd edək ki, kriptovalyuta sonuncu dəfə bu səviyyədə 2022-ci il mayın 8-də olub.
"CoinMarketCap"ın məlumatına görə, "Bitcoin"in qiyməti Bakı vaxtı ilə saat 2:45-də 34.03 min dollara çatıb. Saat 4:18-ə olan məlumata görə, kriptovalyuta 33.2 min dollar səviyyəsinə gəlib ki, bu da təxminən 1.5 il əvvəlkindən yüksəkdir. Gündəlik artım 11%-dən çox olub.
"Bitcoin" avqust ayından bəri ilk dəfə bu həftənin əvvəlində 30 000 dolları ötüb. Buna bir sıra amillər kömək edib: ABŞ-da "Bitcoin ETF"nin təsdiqlənməsi ilə bağlı uydurma xəbərlər, SEC-in "Ripple"ı məhkəməyə verməkdən imtina etməsi və dünyadakı geosiyasi vəziyyət.
Bitcoin-in ETF-lərinə rekord kapital axını olub
30 oktyabrda Bitcoin spot ETF bazarında 893 milyon dollarlıq rekord kapital axını qeydə alınıb və bu, tarixin ikinci ən böyük tək günlük artımıdır. "Bitcoin"in qiyməti iyunun 7-dən bəri ilk dəfə 71 min dolları keçib