Azərbaycanda biznes fəaliyyətinin stimullaşdırılması müzakirə edilib
Azərbaycanda biznes fəaliyyətinin stimullaşdırılması, dövlət müəssisələrinin səmərəli idarə olunması, dövlət-özəl tərəfdaşlığı barədə müzakirələr aparılıb. "Dövlət-özəl sektor tərəfdaşlığının inkişafı effektiv nətic
Fahriye Evcen və Burak Özçivitdən ayrılıq xəbərlərinə REAKSİYA - FOTO
Fahriye Evcen və Burak Özçivitdən ayrılıq xəbərlərinə REAKSİYA - FOTO. Türkiyəli məşhur sənətçi cütlük Fahriye Evcen və Burak Özçivit ayrılıq xəbərlərinə aydınlıq gətiriblər. Fahriye Evcenin qayınanası ilə mübahisə etməsi v
Kapital Bankın ‘böyük gözləntisi’ olan biznesinə qoyulan kapital 100 mln. manata qaldırılıb
Kapital Bankın törəmə maliyyə təşkilatı "Birkart Bank Olmayan Kredit Təşkilatı" MMC-nin nizamnamə kapitalı 98.8 milyon manata qaldırılıb. xəbər verir ki, bu, ilin əvvəli ilə müqayisədə kapitalın 10.5 milyon mana
Unibank "Biznesiniz üçün sərfəli Novruz təklifi" kampaniyası keçirir
Aprelin 30-dək UPOS terminalı quraşdıran yeni biznes müştəriləri üçün Unibank biznes kartı pulsuz olacaq. Kampaniyadan fiziki və hüquqi şəxs olan bütün sahibkarlar faydalana biləcəklər. "Unibank" biznes kartı sahib
Birbank Biznes-in "Hər İşdə Birinci Qadınlar" yarmarkası başa çatdı
Birbank Biznes qadın sahibkarlara dəstək olmaq və onların inkişafına töhfə vermək məqsədilə 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində xüsusi təşəbbüslə çıxış etdi. Belə ki, 6-7 mart 2025-ci il tarixlərində sahibkar xanımla
Azərbaycan Sənaye Korporasiyası 5 şəxslə birgə biznes yaradıb
Azərbaycan Sənaye Korporasiyası 14 sentyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə uyğun olaraq istehlak kooperativi olmaqla, Kooporativin məqsədləri üçün binaların tikilməsi ilə məşğul olan "Alz
Birbank Biznes-dən Beynəlxalq Qadınlar Gününə özəl "Hər İşdə Birinci Qadınlar" yarmarkası
Birbank Biznes 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində qadın sahibkarları dəstəkləmək məqsədilə xüsusi təşəbbüs həyata keçirir. 6-7 mart 2025-ci il tarixlərində, saat 11:00-19:00 aralığında Passage-1901 ünvanında baş tutaca
Azər Türk Bankdan sahibkarlar üçün yeni "Yaşıl biznes" məhsulu
Dövlət bankı Azər Türk Bank ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə (ESG) prinsiplərinin tətbiqi planları çərçivəsində ekoloji təmiz məhsulların istehsalının stimullaşdırılması, yaşıl zonalarının salınması, eko-nəqliyya
"PAŞA Bank"dan rəqəmsal biznes kreditləri üzrə Novruz kampaniyası
Müştəri təcrübəsinin təkmilləşdirilməsini daim hədəfləyən "PAŞA Bank" maliyyə əlçatanlığının artırılması istiqamətində yeni addımlar atmağa davam edir. Belə ki, Bank Novruz bayramı münasibətilə keçirdiyi bayra
Azərbaycanda biznes kreditlərində sərtləşmə var və davam edə bilər – Sorğu
2024-cü ilin IV rübü üzrə sorğu nəticələrinə əsasən, Azərbaycanda mikro və  iri sahibkarlıq subyektlərinə verilən kreditlər üzrə standartlarda dəyişiklik olmasa da, kiçik və orta sahibkarlıq subyektləri üzrə kredit standartlarınd
"PAŞA Bank" istehsal və tikinti biznesində layihə maliyyələşdirilməsi imkanlarını müzakirə edib
25 fevral 2025-ci il tarixində Bakıda ölkənin aparıcı korporativ maliyyə institutu "PAŞA Bank" "Istehsal və tikinti biznesi 2025: Layihə maliyyələşdirilməsi kreditləri və sahibkarlar üçün yeni imkanlar"
Azərbaycanda ESG prinsiplərinin biznes proseslərinə inteqrasiyası üçün vahid rəqəmsal platforma yaradılıb
Azərbaycanda Ekoloji, Sosial və Korporativ İdarəetmə (ESG) üzrə milli çərçivə standartı və ESG-hub adlı elektron platforma hazırlanıb. xəbər verir ki, bunu Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətini
Biznes subyektlərinin qarşılaşdığı hüquqi mübahisələr və onların - HƏLL YOLLARI
Biznes subyektləri fəaliyyətlərini həyata keçirərkən müxtəlif növ hüquqi mübahisələrlə qarşılaşırlar. Atasının kreditini ödəməkdən yayınmaq istədi, alınmadı – ALİ MƏHKƏMƏDƏN YENİ QƏRAR. xəbər verir ki, bu mübahisələr əsasə
Ötən ay bankların biznes kreditləri portfeli kiçilib
Hesabat ayında bankların kredit portfeli 0.1% və ya 37 mln. manat artaraq 27,514.7 mln. manat olub. xəbər verir ki, kredit portfelinin strukturu aşağıdakı kimidir:. ı) biznes kreditləri – 53.5% (14,709.9 mln. manat); aylı
Bankların cəmi kredit portfeli cüzi artıb, biznes kreditləri portfeli kiçilib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı 2025-ci ilin yanvar ayı üzrə bank sektoru üzrə statistikaları açıqlayıb. Mərkəzi Bankın Statistik bülleteninə istinadən xəbər verir ki, 2025-ci ilin yanvar ayında bankların kredit portfeli 0.1% v
Yelo Bank Aqrar Biznes Festivalında iştirak etdi
Yelo Bank kənd təsərrüfatı sektorunun maliyyələşdirilməsi və sahibkarlara dəstək məqsədilə İmişlidə keçirilən Aqrar Biznes Festivalında yer aldı. Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutan festival çərçivəsind
Birbank Biznes-dən 50 000 AZN-dək zaminsiz və başdan-başa onlayn kredit imkanı
Birbank Biznes fərdi sahibkarlar üçün mikro biznes kreditini  təklif edir. Başdan-başa onlayn biznes krediti sahibkarların maliyyə ehtiyaclarını minimum vaxt itkisi və maksimum rahatlıqla həll etməyə imkan yaradır. Bu innovati
biznes xeberleri 2025, biznes xeberleri haqqinda melumat , biznes xeberleri biznes xeberleri, biznes xeberleri haqqinda ətraflı Biznes.az saytında oxuyun