Mcdonalds françayzinqi neçiyədir?
Mcdonalds françayzinqi neçiyədir?McDonalds gəlirinə görə dünyanın ən böyük restoran şəbəkəsidir və 2016-cı ilə qədər 100-dən çox ölkədə təxminən 36.900 satış nöqtəsində gündəlik 69 milyondan çox müştəriyə xidmət göstərir.
Satış nöqtələrinin hər biri əvvəllər ilkin vaxtlarda öz bizneslərini hamburger stendi kimi başlayırdılar. Bir müddət fəaliyyət göstərdikdən sonra McDonalds françayzinqinə çevrilirdilər.
McDonalds fraçayzinqi necə aça bilərsiniz?
1. Adekvat kapitallaşdırmaya malik olduğunuzdan əmin olun.
McDonalds fraçayzinqi açmaq üçün 464,500 dollardan çox büdcəniz olmalıdır.
2. Restoran françayzinqi üçün tələb olunan sərmayəni yaxşı analiz etməli və əskik olmadığına əmin olmalısınız.
Siz tikinti və daşınmaz əmlak xərclərini, avadanlıq və işarələrin qiymətini, lisenziya və icazələrin xərclərini, geyim formasının qiymətini, sığorta xərclərini ən xırdalığına qədər nəzərə almalı və büdcənizə əlavə etməlisiniz.
3. Bazar ehtiyacını araşdırın.
McDonalds françayzinqlərinin bazardakı ehtiyacına baxmaq və françayzinq biznesinə davam etməzdən əvvəl maraq dairənizdə mövcud bazarların olub-olmadığını öyrənməli və françayzinqin yerləşdiyi yerin insan axını olduğuna fikir verməlisiniz.
Mcdonalds françayzinqi neçiyədir?Yuxarıdakı 3 bəndə əməl etdikdən sonra françayz üçün McDonaldsa ərizə yazıb göndərə bilərsiniz.
Ərizəli müraciətiniz McDonalds françayzinq komandası tərəfindən nəzərdən keçiriləcək.
Onlayn ərizənizi qəbul edildikdən sonra sizə e-poçtla təsdiq qəbzi göndəriləcək və sizdən özünüzə aid məlumatları onlara e-poçtla göndərməyiniz istənəcək.
Özünüz haqqında məlumatları göndərdikdən və maliyyə, həmçinin daxili texniki yoxlamalarınız tamamlandıqdan sonra françayzinqinizə təsdiqini alacaqsınız.
Təsdiq yalnız McDonalds françayzinq komandasının bütün tələblərinə cavab verən namizədlərə veriləcək.
Nəticə olaraq deyə bilərik ki, McDonalds françayzinq qiyməti 45.000 dollardır, əlavə investisiya xərcləri ilə birlikdə minimum 465.000 dollar büdcəniz olmalıdır.
İnvestisiya     Tarix: 16 mart 2023
Bakı investisiyalar üçün cəlbedici mərkəzə çevrilir - Azərbaycan daha nə təklif etməyə hazırdır?
"Financial Times" nəşrinin son "FDI Intelligence" hesabatında Bakı dünyada üçüncü ən populyar investisiya məkanı kimi qiymətləndirilib. Bakı ən çox birbaşa xarici investisiyalar yatırılan şəhərlərin TO
Azərbaycanda informasiya və rabitə sahəsinə investisiyalar 2,5 dəfə artıb
Ötən ay Azərbaycanda informasiya və rabitə sahəsinə 31,4 milyon manat investisiya yönəldilib. Azərbaycan Pakistana 2 milyard dollar sərmayə yatıracaq. Bu barədə  Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumat
"Google" Trampın andiçmə mərasiminə 1 milyon dollar bağışlayıb
Donald Trampın 2025-ci ildə keçiriləcək andiçmə mərasiminə "Google" 1 milyon dollar bağışladığını elan edib. Şirkətin dövlət işləri və ictimai siyasət üzrə qlobal rəhbəri Karen Bhatia, bu barədə CNBC-yə açıqlam
Özbəkistan Azərbaycan şirkəti ilə investisiya əməkdaşlığına dair razılığa gəlib
II Daşkənd Beynəlxalq İnvestisiya Forumu çərçivəsində ümumi dəyəri 26,6 milyard ABŞ dolları olan müqavilələr imzalanıb. "Azərbaycan istehsalçısı Özbəkistan bazarına daxil ola bilər". bu barədə Özbəkistanın İnvestisiya
Tahir Mirkişili: "Türkiyənin Azərbaycana investisiyalarının artmasına şərait yaranacaq"
Azərbaycan və Türkiyə arasında ikiqat vergitutmanın aradan qaldırılması Türkiyənin Azərbaycana investisiyalarının artmasına, iki ölkənin sahibkarlarının biznes fəaliyyəti üçün əlverişli mühitin formalaşmasına şərait yaradacaq
Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya qoyuluşu 12% artıb
2024-cü ilin yanvar-aprel aylarında əsas kapitala 5 milyard 230,4 milyon manat məbləğində, yaxud əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 11,8 faiz çox investisiya yönəldilib. Azərbaycanda şərab istehsalı 10% azalıb. xəbə