Maraqlı     Tarix: 16 fevral 2023
Çinin süni intellekti bazarları silkələdi - 1 TRİLYON DOLLAR "ƏRİYİB"
Çinin "DeepSeek" startap şirkətinin ən son süni intellekt modelinin daha az çipdən istifadə edərək və digər beynəlxalq rəqiblərinə nisbətən daha qısa müddətdə inkişaf etdirilməsi qlobal texnologiya şirkətlərini
Qarabağda məskunlaşanların peşə məktəblərində təhsil haqqını dövlət ödəyəcək
İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə məskunlaşmış və 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028-ci tədris illərində dövlət, bələdiyyə və özəl peşə təhsili müəssisələrinə qəbul olunmuş, habelə həmin təhsil müəssisələrində ödənişli əsaslarl
"Samsung" Azərbaycanın planşet bazarındakı payını itirir
Bu ilin fevral ayında Azərbaycanın planşet bazarında "Samsung"un payı 73,79 % təşkil edib. "Statcounter" agentliyinin fevral hesabatına görə, bu, yanvar ayına nisbətən 2,69 faiz bəndi az, bir il əvvəlk
Türkiyənin tanınmış şirkətinin ilk peyki kosmosa buraxılıb
Türkiyənin pilotsuz uçuş aparatları istehsalçısı "Baykar"ın iştirakı ilə yaradılmış "Fergani Space" şirkətinin ilk peyki "SpaceX" şirkətinin raketi ilə kosmosa buraxılıb. Bu barədə "Anadolu"
Rəqəmsal məktəb platforması istifadəyə verildi
Bu gündən etibarən Rəqəmsal məktəb platforması istifadəyə verilib. Bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən (MÜTDA) xəbər verilib. Bildirilib ki, platformada valideyn, şagird, müəllim və direktor kabinetlər
Azərbaycanın mobil cihaz bazarında "Samsung"un payı azalmaqda davam edir
Bu ilin yanvar ayında Azərbaycanın mobil cihazlar bazarında "Samsung"un payı 29,38 % təşkil edib. "Statcounter" agentliyinin yanvar hesabatına görə, bu, əvvəlki aya nisbətən 1,4 faiz bəndi azdır, bir i
Warren Buffett-in gündəlik xərclərə qənaət etmək üçün 7 qaydasi
Məşhur investor Warren Buffett-in pul idarəetmə yanaşması sadə və effektivdir. Onun pul yığma strategiyaları adi insanlar üçün də çox faydalı ola bilər. Budur, Buffett-in gündəlik xərcləri azaltmaq və eyni zamanda rahatlıqda
Dünya universitetləri Bakıya gəlir
Dekabrın 8-də VII CELT Beynəlxalq Təhsil Sərgisi keçiriləcək. CELT beynəlxalq təhsil sərgisi Azərbaycanın təhsil və karyera imkanlarını genişləndirmək istəyən gənclər və mütəxəssislər üçün çox əhəmiyyətli bir sərgidir.
Azərbaycan və Gürcüstan fitinq platformalarının istifadəsi üçün tarifləri azaltmaqla bağlı Qazaxıstana müraciət edib
"Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC (ADY) və "Gürcüstan Dəmir Yolu" ASC Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu (TBNM) ilə Azərbaycan və Gürcüstan ərazilərində inventar parkının fitinq platformalarından istifad