Azərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol - Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramı
Azərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol - Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramı(®) "KAI Global School" (Kanada) ilə CELT tədris və inkişaf mərkəzinin eksklüziv tərəfdaşlığı sayəsində Bakıdakı şagirdlər artıq xaricə getmədən beynəlxalq səviyyədə tanınan Ontario Orta Məktəb Diplomu (OSSD) proqramına çıxış əldə edəcəklər.
Bu təşəbbüs Kanadanın nüfuzlu OSSD tədris proqramını Bakıya gətirir və şagirdlərə yerli təhsil proqramı ilə yanaşı, beynəlxalq səviyyədə tanınan diplom (attestat) əldə etmək imkanı yaradır. OSSD diplomu təkcə Kanadada deyil, ABŞ, Böyük Britaniya, Avropa, Avstraliya və Yeni Zelandiya da daxil olmaqla dünyanın aparıcı universitetləri tərəfindən tanınır.
Yüksək keyfiyyətli təhsil üçün strateji tərəfdaşlıq
Bakıda KAI Global School OSSD proqramı Kanadanın Ontario əyalətində akkreditə olunmuş özəl məktəb olan KAI Global School ilə əməkdaşlıq sayəsində mümkün olub. Bu əməkdaşlıq Azərbaycandakı şagirdlərə Ontario standartlarına uyğun, sertifikatlı kanadalı müəllimlərin rəhbərliyi ilə tam orta məktəb səviyyəsində təhsil almaq imkanı verir.
Proqramın əsas üstünlükləri:
Ontario standartlarına tam uyğun Kanada kurikulumu:
Proqram Ontario Təhsil Nazirliyinin tələblərinə cavab verir və yüksək keyfiyyətli tədris təmin edir.
"KAI Global School" (Kanada) tərəfindən rəsmi nəzarət:
Bütün yekun qiymətləndirmə və OSSD diplomlarının (attestatlarının) verilməsi bilavasitə Kanadadakı KAI Global School tərəfindən həyata keçirilir. Bu, beynəlxalq akademik dəqiqliyi və etibarlılığı təmin edir.
Kiçik siniflər və fərdi yanaşma:
Hər sinifdə şagird-müəllim nisbətinin maksimum 4/1 olması fərdi yanaşmanı təmin edir və tədris nəticələrini artırır.
Qabaqcıl tədris texnologiyaları:
Şagirdlər rəqəmsal dərsliklərə, onlayn resurslara və qiymətləndirmə vasitələrinə çıxış imkanı yaradan Brightspace (LMS) tədris və idarəetmə sistemindən faydalanacaqlar. Bu platforma müasir təhsil standartlarına cavab verir.
"Kanadadakı KAI Global School ilə əməkdaşlığımızdan böyük məmnunluq duyuruq. Bu təşəbbüs yerli şagirdlərə Azərbaycanda təhsil alaraq beynəlxalq səviyyədə tanınan diplom (attestat) əldə etməyə imkan verir və eyni zamanda, onların qarşısında qlobal universitet və akademik imkanların qapılarını açır", — Bakıdakı Kanada Tərəfdaş Məktəbinin sədri Xəyyam Dəmirov bildirib.
Şagirdlər orta təhsillərini Azərbaycanda başa vurarkən onların OSSD diplomu (attestatı) bilavasitə Kanadadakı KAI Global School tərəfindən təqdim edilir və bu, onların akademik nailiyyətlərinin tam tanınmasını təmin edir!
Bakıda KAI Global School tərəfindən təqdim olunan OSSD proqramı haqqında ətraflı məlumat almaq üçün www.kai.az veb-saytına daxil olun və ya +994 (50) 211 35 56 nömrəsi ilə əlaqə saxlayın.
Azərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol - Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramıAzərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol - Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramıAzərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol - Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramıAzərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol - Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramı/ marja.az