Azərbaycanda mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin vahid reyestri - YARADILACAQ
Azərbaycanda mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin vahid reyestri - YARADILACAQAzərbaycanda mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin vahid reyestri yaradılacaq.
Yeni qanuna əsasən, səlahiyyətli qurum mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektləri haqqında müvafiq məlumatların daxil edildiyi mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin vahid reyestrini yaradır. Mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin vahid reyestrinin aparılması qaydası və həmin reyestrə daxil edilməli olan məlumatların siyahısı mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin vahid reyestri haqqında Əsasnamə ilə müəyyən ediləcək.
Qanunun 5.1-ci maddəsinə əsasən müəyyən edilən məlumatların əldə edilməsi "İnzibati icraat haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 30.5 ci maddəsinə uyğun olaraq həyata keçiriləcək.
Mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin vahid reyestri haqqında Əsasnamə müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi orqan (qurum) tərəfindən təsdiq ediləcək. (Report)