Azərbaycanın idxalında Çin Rusiyanı geridə qoydu
Azərbaycanın idxalında Çin Rusiyanı geridə qoyduÇin Azərbaycanın mallar idxal etdiyi ölkələr siyahısında Rusiyanı geridə qoyaraq 1-ci yerə keçib.
Marja.az Dövlət Gömrük Komitəsinin "İdxalda əsas ölkələr" cədvəlinə istinadən xəbər verir ki, 2023-cü ilin 10 ayında (yanvar-oktyabr) Çindən Azərbaycana 2 milyard 500 milyon 605 min dollarlıq mallar idxal olunub. Eyni dövrdə Rusiyadan Azərbaycana idxalın həcmi 2 milyard 482 milyon 15 min dollar olub. 3-cü yerdə qərarlaşmış Türkiyədən idxalın həcmi isə 1 milyard 908 milyon 189 min dollar təşkil edib.
2023-cü ilin 9 ayında (yanva-sentyabr) Azərbaycanın Rusiyadan idxalı 2 milyard 269 milyon 541 min dollar, Çindən idxalı isə 2 milyard 210 milyon 528 min dollar olmuşdu.
2022-ci ilin 10 ayında isə "İdxalda əsas ölkələr" siyahısında Çin 1 milyard 693 milyon 104 min dollar il 3-cü yerdə idi. Birinci yerdə Rusiya, ikinci yerdə Türkiyə idi.
Azərbaycanın idxalında Çin Rusiyanı geridə qoyduAzərbaycanın idxalında Çin Rusiyanı geridə qoyduAzərbaycanın idxalında Çin Rusiyanı geridə qoydu